MMAONE Championship

Dyskwalifikacja po kopnięciu w parterze, nokaut middle kickiem, szalona akcja mistrza i nokaut łokciem – najlepsze akcje One Championship ON TNT 2 [WIDEO]

Dzisiejszej nocy odbyła się kolejna gala organizacji One Championship. Widzowie zobaczyli pięć pojedynków i choć dla wielu to mało jak na galę MMA, to znów nie mogliśmy narzekać na rozstrzygnięcia, ponieważ wszystkie pojedynki zakończyły się przed czasem. Niesamowity Christian Lee obronił pas mistrzowski kategorii lekkiej po kapitalnej kombinacji ciosów, a Janet Todd idealnie umieszczonym middle kickiem znokautowała Anne Line Hogstad.

Galę rozpoczął pojedynek Mitchella Kamale z Shuya Kamikubo. Japończyk w połowie drugiej rundy świetnie wpiął się za plecy rywala i poddając go duszeniem zza pleców, zanotował piąte zwycięstwo z rzędu.

Druga walka na karcie to pojedynek Kim Kyu Sunga, który skrzyżował rękawice z Wangiem Shuo. Chińczyk Shuo w trzeciej rundzie precyzyjnie pocelował swojego rywala z Korei i znokautował go łokciem w akcji stójkowej. Trzeba przyznać, że skończenie należy do bardzo nietypowych i rzadko spotykanych na galach MMA.

Trzecim i ostatnim zarazem pojedynkiem karty wstępnej było starcie Shinechagtga Zoltsetsega z Yoshikim Nakaharą. Zawodnicy nie szczędzili sobie mocnych wymian w stójce, w której obaj prezentują naprawdę wysoki poziom. O dziwo jednak, walka zakończyła się po kuriozalnym kopnięciu w głowę, przy próbie wyjścia ze skrętówki. Nakahara zaczął skręcać się do nogi swojego rywala, gdy ten chcąc odwrócić pozycję kopnął go piszczelem prosto w głowę. Sędzia przerwał pojedynek i zdyskwalifikował Zoltsetsega.

Sprawdź!  Justyna Haba kończy karierę MMA! "Niestety zawodowe walki nic nie zmieniły w moim życiu. Zastanawiałam się, czy wystarczy mi do końca miesiąca na paliwo na treningi"

W karcie głównej w której znalazły się dwa pojedynki, spotkały się ze sobą w walce na zasadach Muay Thai w małych rękawicach Janet Todd i Anne Line Hogstad. Formuła walki w czterouncjowych rękawicach do MMA na zasadach Muay Thai stała się już tradycją organizacji One Championship. W trzeciej rundzie pojedynku niewiele wskazywało na to, że któraś z zawodniczek zakończy ten pojedynek przed czasem. Wtedy też Janet Todd wystrzeliła kapitalnym middle kickiem, który momentalnie „posadził” Hogstad na macie klatki. Norweżka wstała jeszcze w momencie liczenia, ale sędzia odliczając do ośmiu nie pozwolił jej kontynuować pojedynku.

Sprawdź!  Znamy kursy bukmacherskie na walkę Mateusza Gamrota z Holtzmanem na UFC Vegas 23! Walka już w sobotę.

W main evencie gali, pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej bronił niesamowity Christian Lee, który zmierzył się z Timofeyem Natsyukhinem z Rosji. Walka nie potrwała zbyt długo, bo już w pierwszej rundzie zawodnik z pochodzący z Singapuru trafił swojego rywala z kontry, co zachwiało Natsyukhinem. Lee rozpoczął chwilę później egzekucję w parterze, gdzie po kilkunastu ciosach Lee prawą ręką na głowę rywala – sędzia przerwał ten pojedynek.

Źródło: Twitter One Chapionship

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *