MMAUFC

Amanda Nunes stanie w obronie pasa kategorii koguciej na UFC 265 – rywalką Brazylijki będzie Julianna Pena.

Amanda Nunes (MMA 21-4) nie bez powodu przez wielu uważana jest za najlepszą zawodniczkę wszechczasów. Podwójna mistrzyni organizacji UFC w kategoriach piórkowej i koguciej, na UFC 265 stanie do obrony pasa dywizji koguciej. Rywalką Nunes będzie walcząca ostatnio w kratkę, ale niebezpieczna – Julianna Pena (MMA 10-4).

Na UFC 259, Nunes obroniła pas kategorii piórkowej, który próbowała jej odebrać Megan Anderson (MMA 11-5). Brazylijka poddała Amerykankę w pierwszej rundzie i zanotowała dwunaste zwycięstwo z rzędu. 7 sierpnia „Lwica” stanie do walki w obronie pasa kategorii koguciej, a rywalką będzie Julianna Pena, która po pokonaniu w styczniu Sary McMann (MMA 12-6), będzie miała okazję powalczenia o mistrzostwo UFC.

Pena walczy w kratkę, zwycięstwa przeplatając z porażkami. Cztery ostatnie pojedynki Amerykanki to dwa zwycięstwa i dwie porażki. W swojej karierze, „Venezuelian Vixen” pokonywała między innymi Cat Zingano czy Jessicę Eye, zaś musiała uznać wyższość np. Valentiny Shevchenko czy Sary Moras.

Sprawdź!  Jon Jones o rozmowach z UFC: Doszliśmy do porozumienia, termin powrotu zostanie podany wkrótce

Gala UFC 265 na której dojdzie do pojedynku, odbędzie się 7 sierpnia, jednak lokalizacja nie jest jeszcze znana.

Źródło: ESPN Twitter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *