MMAUFC

Amanda Nunes stanie w obronie pasa kategorii koguciej na UFC 265 – rywalką Brazylijki będzie Julianna Pena.

Amanda Nunes (MMA 21-4) nie bez powodu przez wielu uważana jest za najlepszą zawodniczkę wszechczasów. Podwójna mistrzyni organizacji UFC w kategoriach piórkowej i koguciej, na UFC 265 stanie do obrony pasa dywizji koguciej. Rywalką Nunes będzie walcząca ostatnio w kratkę, ale niebezpieczna – Julianna Pena (MMA 10-4).

Na UFC 259, Nunes obroniła pas kategorii piórkowej, który próbowała jej odebrać Megan Anderson (MMA 11-5). Brazylijka poddała Amerykankę w pierwszej rundzie i zanotowała dwunaste zwycięstwo z rzędu. 7 sierpnia „Lwica” stanie do walki w obronie pasa kategorii koguciej, a rywalką będzie Julianna Pena, która po pokonaniu w styczniu Sary McMann (MMA 12-6), będzie miała okazję powalczenia o mistrzostwo UFC.

Pena walczy w kratkę, zwycięstwa przeplatając z porażkami. Cztery ostatnie pojedynki Amerykanki to dwa zwycięstwa i dwie porażki. W swojej karierze, „Venezuelian Vixen” pokonywała między innymi Cat Zingano czy Jessicę Eye, zaś musiała uznać wyższość np. Valentiny Shevchenko czy Sary Moras.

Sprawdź!  (VIDEO) Karolina Kowalkiewicz przegrywa w 1. rundzie przez balachę na UFC 265!

Gala UFC 265 na której dojdzie do pojedynku, odbędzie się 7 sierpnia, jednak lokalizacja nie jest jeszcze znana.

Źródło: ESPN Twitter

smma

Kacper, lat 33. MMA interesowało mnie jeszcze przed tym, jak Mariusz Pudzianowski wchodził do klatki KSW. Pamiętam, jak po tym wydarzeniu wszystko nabrało rozpędu. Zagorzały fan Joanny Jędrzejczyk i Mateusza Gamrota. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i tam też trenuje w jednym z klubów bokserskich w Alicante.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.