MMAUFC

Mateusz Gamrot: „Zarobiłem dwa, trzy razy więcej niż w KSW”

Mateusz Gamrot w zeszłą sobotę pokonał w drugiej rundzie Scotta Holtzmana na UFC Vegas 23. Była to dla Polaka pierwsza wygrana w UFC i pierwsza wygrana przez nokaut w karierze. Polak po powrocie do Polski porozmawiał z dziennikarzem Sport.pl, któremu odpowiedział między innymi na pytanie o zarobki w największej organizacji MMA na świecie.

Za nokaut na Holtzmanie , Gamer został nagrodzony bonusem w wysokości 50.000 dolarów. Oficjalne zarobki za walkę nie zostały podane do informacji publicznej, natomiast wyżej wspomniany bonus oraz 4.000 dolarów ze współpracy z firmą odzieżową VENUM nie są stawkami owianymi tajemnicą.

Gamer w rozmowie ze sport.pl powiedział natomiast, że to co zarobił za walkę z Amerykaninem, to zdecydowanie więcej niż kiedykolwiek zarobił.

Jeśli zsumować kasę za walkę z Holtzmanem, premię za wygraną i bonus za nokaut, to zarobiłem jakieś dwa-trzy razy więcej niż za najlepszą walkę w KSW. Jak odchodziłem z KSW, Martin Lewandowski i Maciej Kawulski zaoferowali mi naprawdę grubą ofertę, żebym został, ale ja myślami byłem już w UFC.

W październiku ubiegłego roku, Gamrot zadebiutował dla UFC. Na gali w Zjednoczonych Emiratach Arabskich po kaitalnym, bardzo wyrównanym boju przegrał niejednogłośną decyzją sędziów z Guramem Kutateladze.

smma

Kacper, lat 33. MMA interesowało mnie jeszcze przed tym, jak Mariusz Pudzianowski wchodził do klatki KSW. Pamiętam, jak po tym wydarzeniu wszystko nabrało rozpędu. Zagorzały fan Joanny Jędrzejczyk i Mateusza Gamrota. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i tam też trenuje w jednym z klubów bokserskich w Alicante.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.