MMAUFC

Okniński wspomina sparingi z byłą gwiazdą UFC: „Był 3 na świecie. Poddałem go w 30 sekund. Tak się wku**ił, że…”

Trener Okniński w ostatnim wywiadzie na kanale mymma.pl wystąpił w serii „Trybuna Ludu”, w której odpowiedział na pytania kibiców.

Jeden z Internautów był ciekawy, z kim w przeszłości trener miał okazję sparować. Okniński wspomniał o doświadczonym zawodniku, jakim jest Cheick Kongo. Fighter ma na swoim koncie 31 zwycięstw, 11 porażek i dwa remisy.

46-latek jest nadal aktywnym zawodnikiem wagi ciężkiej. Swoją karierę zaczął jeszcze w 2001 roku i przez wiele lat walczył dla UFC. W największej organizacji na świecie stoczył 18 pojedynków. Ma na swoim koncie walki m.in. z Frankiem Mirem, Markiem Huntem, Royem Nelsonem oraz zwycięstwo z legendarnym Mirko Cro Copem.

Od 2013 roku fighter jest zawodnikiem organizacji Bellator. Ostatni pojedynek stoczył w sierpniu tego roku i zmierzył się z Sergeiem Kharitinovem, którego poddał w drugiej odsłonie.

Okniński wspomniał, że sparował z nim w wieku 40-lat, a więc w 2009 roku, kiedy Kongo walczył jeszcze dla organizacji UFC. Trener przyznał, że nie miał problemów z poddaniem jednego z najlepszych zawodników na świecie. W pewnym momencie Kongo jednak mocno się zdenerwował.

Jak sparowałem z Cheickiem Kongo, to był wtedy 3-4 na świecie, ja wtedy miałem 40 lat, więc byłem w miarę jakiejś kondycji fizycznej. Najpierw się kulaliśmy w parterze to go poddałem cztery razy na dwóch sparingach po pięć minut.

Potem sparowaliśmy w MMA, to go poddałem w 30 sekund. Wywróciłem za jedną nogę, doszedłem do półgardy i go poddałem, a później tak się wkur*ił, że mnie przewrócił przy siatce… Tak mnie zaczął napie*dalać, to odechciało mi się całego MMA.

Źródło: YouTube mymma.pl

Sprawdź!  Joanna Jędrzejczyk zawalczy na FAME? Była mistrzyni nie wyklucza takiego starcia w przyszłości! "Zobaczymy. Nie wybiegam daleko..."

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.