UFC

Du Plessis o krok od walki o pas UFC! Dana White potwierdził eliminator z jego udziałem!

Dana White zaskoczył wielu kibiców w minionych kilkunastu godzinach i ogłosił szereg nowych pojedynków, do których dojdzie na najbliższych galach UFC. W eliminatorze do walki o pas kategorii średniej zawalczy Dricus Du Plessis!

Afrykaner zadebiutował w organizacji przed trzema laty i żaden z rywali nie zdołał go pokonać. Popularny „Stillknocks” wspinał się po kolejnych szczebelkach drabinki dywizji średniej, gdzie obecnie zajmuje 6. pozycję. Bardzo w tym pomogły wygrane z ostatnich kilku miesięcy: poddanie Darrena Tilla na UFC 282 oraz skończenie przed czasem Dereka Brunsona.

Du Plessis głośno dopomina się o swoją szansę na zostanie mistrzem wagi średniej, a niedawno w ostrych słowach wypowiedział się o nim obecny champion Israel Adesanya. Niewykluczone, że panowie spotkają w klatce się jeszcze w tym roku kalendarzowym!

Du Plessis w eliminatorze!

Prezydent UFC Dana White ogłosił sporo walk w ostatnich kilkunastu godzinach. Przede wszystkim poznaliśmy nowy co-main event UFC 288, Muhammad vs Burns, a pierwotny z udziałem Beneila Dariusha i Charlesa Oliveiry przełożony został na czerwcową galę UFC 289.

Sprawdź!  Mark Madsen wciąż niepokonany! Dominacja zapasów na UFC 273

White zdradził też kolejny pojedynek byłego mistrza kategorii półśredniej KSW. Dricus Du Plessis zmierzy się z Robertem Whittakerem na lipcowej gali UFC 290, a więc podczas International Fight Week. Wygrany tego starcia zmierzy się w drugiej połowie roku z „The Last Stylebenderem”! Mistrzowski pojedynek miałby się odbyć na gali w Sydney, co oczywiście będzie dodatkową motywacją dla australijskiego oponenta „Stillknocksa”.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.