UFC

Du Plessis o krok od walki o pas UFC! Dana White potwierdził eliminator z jego udziałem!

Dana White zaskoczył wielu kibiców w minionych kilkunastu godzinach i ogłosił szereg nowych pojedynków, do których dojdzie na najbliższych galach UFC. W eliminatorze do walki o pas kategorii średniej zawalczy Dricus Du Plessis!

Afrykaner zadebiutował w organizacji przed trzema laty i żaden z rywali nie zdołał go pokonać. Popularny „Stillknocks” wspinał się po kolejnych szczebelkach drabinki dywizji średniej, gdzie obecnie zajmuje 6. pozycję. Bardzo w tym pomogły wygrane z ostatnich kilku miesięcy: poddanie Darrena Tilla na UFC 282 oraz skończenie przed czasem Dereka Brunsona.

Du Plessis głośno dopomina się o swoją szansę na zostanie mistrzem wagi średniej, a niedawno w ostrych słowach wypowiedział się o nim obecny champion Israel Adesanya. Niewykluczone, że panowie spotkają w klatce się jeszcze w tym roku kalendarzowym!

Du Plessis w eliminatorze!

Prezydent UFC Dana White ogłosił sporo walk w ostatnich kilkunastu godzinach. Przede wszystkim poznaliśmy nowy co-main event UFC 288, Muhammad vs Burns, a pierwotny z udziałem Beneila Dariusha i Charlesa Oliveiry przełożony został na czerwcową galę UFC 289.

White zdradził też kolejny pojedynek byłego mistrza kategorii półśredniej KSW. Dricus Du Plessis zmierzy się z Robertem Whittakerem na lipcowej gali UFC 290, a więc podczas International Fight Week. Wygrany tego starcia zmierzy się w drugiej połowie roku z „The Last Stylebenderem”! Mistrzowski pojedynek miałby się odbyć na gali w Sydney, co oczywiście będzie dodatkową motywacją dla australijskiego oponenta „Stillknocksa”.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.