KSW

Głowacki skomentował szybką przegraną Szpilki: „Leci od razu, aby ubić”

Krzysztof Głowacki przyznał po walce Artura Szpilki, że ten miał zupełnie inny plan na walkę z Arkiem Wrzoskiem.

Na pojedynek Wrzosek vs. Szpilka wielu kibiców czekało miesiącami. Panowie mieli się ze sobą zmierzyć jeszcze na KSW 76 w styczniu ubiegłego roku. W końcu stanęli naprzeciwko siebie na ważeniu, a później w zamkniętej klatce. Co-main event KSW 94 potrwał jednak zaledwie 14 sekund. W tym czasie „Szpila” ruszył agresywnie na Arka Wrzoska. Ten przechwycił próbę superman punchu, ściągnął rywala za głowę i dobił ciosami w parterze wygrywając przez TKO.

Starcie ciężkich na KSW 94 z bliska oglądał między innymi Krzysztof Głowacki. Przyjaciel Artura Szpilki przyznał w rozmowie z Mateuszem Borkiem, że z tego co wie, to game plan był zupełnie inny:

Wiedziałem nieco więcej o planie na walkę. Ale plan to jest jedno, a wykonanie, to jest drugie. Artur, jak wszyscy się spodziewaliśmy, chłodnej głowy nie ma, leci od razu, aby ubić rywala. Nie wyszło. Arek ładnie ściągnął go za głowę. W parterze już poszły ciosy i sędzia przerwał.

Sam Szpilka nie wydawał się być zadowolony z interwencji sędziego, choć niedługo później przyznał arbitrowi rację. „Główka” o samym zakończeniu walki w wykonaniu Wrzoska przyznał, że jeden z ciosów był idealnie w pinkt:

Sprawdź!  Były półśredni UFC chce walki z Pudzianem i Mamedem! "Martin - zorganizuj ten pojedynek!"

Jak Artur się wywrócił, poszedł cios za ucho… to oszałamia całkowicie, odłącza przeciwnika – powiedział Głowacki, który sam do akcji powróci na gali KSW 95 w Olsztynie.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.