UFC

Dan Hooker vs Islam Makhachev na dystansie 5 rund?! „To wyjątkowa walka, trzeba to wyjaśnić…”

Już w tę sobotę na UFC 267 zobaczymy serię niezwykle emocjonujących walk! Oprócz łącznie trzech Polaków, zobaczymy również starcie Dan Hooker vs. Islam Makhachev. Co ciekawe, ten pierwszy naciska… na dystans pięciu rund!

UFC 267: Dan Hooker ratuje walkę!

Dan Hooker do oktagonu wraca po miesiącu. Na UFC 266 Nowozelandczyka pokonał Nasrata Haqparasta w pojedynku, na którego potwierdzenie czekaliśmy do ostatniej chwili. Niedługo później świat obiegła informacja o wypadnięciu z karty UFC 267 Rafaela dos Anjosa„The Hangman” nie czekał zbyt długo z odpowiedzią dla Islama MakhachevaFederacja potwierdziła walkę niedługo po tym.

Hooker przed UFC 266 miał swoje problemy. W związku z restrykcjami fighter nie mógł trenować nawet w pustej sali treningowej, co prowadziło do starć z policją, a później Nowozelandczyk miał też problemy z wizą. Nie ma co ukrywać, że Dan oferując zastąpienie RdA po tak wymagającym miesiącu i tylu problemach, zaskoczył wszystkich.

UFC 267: Dan Hooker chce 5 rund!

Choć Dan Hooker do oktagonu wróci po miesiącu, Nowozelandczyk chce pojedynku… na dystansie 5 rund! Jest to o tyle ciekawe, że fighter, z którym się zmierzy jest uważany za maszynkę do mielenia przeciwników. Sam Khabib Nurmagomedov mówił już, że „Hangman” nie ma szans z jego podopiecznym.

Sprawdź!  Mateusz Gamrot zdradził, o czym rozmawiał z Brucem Bufferem po wygranej walce na UFC Vegas 31

Sam Dan Hooker natomiast w wywiadzie dla Submission Radio podkreśla swoją chęć zmierzenia się z Islamem Makhachevem w czasie mistrzowskim:

Zróbmy to! Czuję się dobrze, naprawdę dobrze. Wydaje mi się, że miałem kilka tygodni, żeby wrócić na huśtawkę. Mówię o tym, że ciężko mi było wkręcić się w „rundy”, sparingi, zapasy, codzienne zapasy i pracę nad kondycję w dosłownie każdy dzień. To była prawdziwa katorga, te ostatnie tygodnie. A teraz? Czuję się bardzo dobrze!

Po 45 minutach zapasów z rzędu czułem, że moja kondycja jest na miejscu. Czułem się świeżo i na poziomie. Czuję, że technicznie jestem tu, gdzie być chciałem. Czuję, że jestem gotowy na 5 rund. Skończyłem właśnie jedną z najtrudniejszych jednostek treningowych tego obozu i wiem, że jestem przygotowany na 5 rund. Zróbmy to, wchodzę w to na 100%. Wydaje mi się, że ludzie są wkręceni w tę walkę co najmniej tak bardzo, jak w drugą i pierwszą walkę wieczoru, dajmy im na co zasługują.

Dan Hooker chce 5 rund, Islam Makhachev odpowiada

Nowozelandczyk rzucił tę propozycję na Twitterze. Odpowiedzi rywala z UFC 267 raczej można było się spodziewać:

Sprawdź!  "Odrobił pracę domową i teraz będzie jeszcze bardziej niebezpieczny" - Jan Błachowicz chwali umiejętności parterowe Israela Adesanyi

Hooker: Zróbmy 5 rund?
Makhachev: To nawet gorzej dla ciebie.

Choć wygląda ona na odmowę, Dan Hooker uważa, że Islam Makhachev z chęcią przyjąłby pojedynek na dystansie 5 rund:

To znaczy „tak”. Dla mnie brzmi to pozytywnie. Wydaje mu się, że blefuję, a ja wchodzę all in. Jeśli to jest jedyne, co ma do powiedzenia, to robimy to.

Czuję, że jestem lepszym zawodnikiem. A im więcej masz czasu na pokazanie pełni swoich umiejętności, tym lepiej. Dlatego walki wieczoru trwają po 5 rund. To prawdziwa szkoła przetrwania, bo jak weźmiesz kogokolwiek z ulicy i wsadzisz do oktagonu, to ile wytrzyma z elitą? 5 sekund, 10 sekund? Musieliby wytrzymać minutę. Albo pięć. To prawdziwy dowód umiejętności.

5 rund jest dla wyjątkowych walk. Są po to, żeby można było zakończyć dyskusję „kto jest lepszym fighterem”. Żeby każdy gość mógł udowodnić, że jest poziom wyżej od reszty.

UFC 267: Błachowicz vs. Teixeira do obejrzenia w STS TV!

Na gali w Abu Zabi zobaczymy łącznie walki trzech Polaków. W karcie wstępnej z Shamilem Gamzatovem w szranki stanie Michał Oleksiejczuk. W karcie głównej z rosyjskim weteranem Alexandrem Volkovem, który niedawno poległ z obecnym tymczasowym mistrzem wagi ciężkiej Cirylem Gane, zmierzy się Marcin Tybura. I wreszcie w walce wieczoru zobaczymy drugą obronę tytuły dywizji półciężkiej w wykonaniu „Cieszyńskiego Księcia”Jana Błachowicza. Rywalem „Legendarnej Polskiej Siły” będzie Brazylijczyk, Glover Teixeira.

Sprawdź!  Mateusz Gamrot: "Świat nie zdaje sobie sprawy z tego, jak mocny jest mój parter. Nie wystrzelałem jeszcze całego arsenału"

UFC obejrzysz w STS TV za darmo! Wystarczy otworzyć konto – tutajSTS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

OTWÓRZ KONTO -> OGLĄDAJ GALE UFC ONLINE!

Jan Błachowicz w ostrych słowach odpowiada Corey'owi Andersonowi! "Może za mocno go uderzyłem..."

Źródło: Submission Radio

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *