UFC

Jędrzejczyk usunięta z rankingu UFC! Zapowiada wielki powrót: „Oni mnie potrzebują. Zarabiam dla nich duże pieniądze”

Joanna Jędrzejczyk zabrała głos po tym, jak została usunięta z rankingu UFC. Była mistrzyni zapowiedziała wielki powrót do oktagonu.

Jędrzejczyk ostatni pojedynek stoczyła w marcu 2020 roku i po 5-rundowej wojnie przegrała niejednogłośną decyzją z Zhang Weili. Mimo że przez ponad rok nie powróciła do klatki, to wciąż znajdowała się w rankingu UFC, co nie spodobało się m.in. Marinie Rodriguez.

Zawodniczka po zwycięstwie nad Mackenzie Dern powiedziała – Bądźmy szczerzy, sama nie powinna być już sklasyfikowana, bo nie walczy od bardzo dawna. A skoro ona nie chce walczyć ze mną, to w sumie ja z nią też nie chcę. Problem w tym, że zajmuje bardzo ważne miejsce w rankingu. Jest mnóstwo dziewczyn, które walczą dwa razy w roku, trzy razy w roku, próbując się tam przedrzeć. A jej miejsce jest niedostępne.

Największa organizacja MMA na świecie w końcu zdecydowała się na usunięcie Jędrzejczyk z rankingów. Zawodniczka w ostatnim wywiadzie dla portalu Onet.pl przyznała, że taka decyzja organizacji nie ma dla niej najmniejszego znaczenia. Była mistrzyni UFC jest świadoma swojej wartości.

Sprawdź!  UFC 262: Oliveira vs. Chandler – gdzie i o której oglądać? Transmisja, stream online live, karta walk

– Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, bo rankingi nie walczą. Powrót na pewno będzie wielki. UFC wie, jak ogromną wartością jestem dla tej federacji i organizatorzy nie zrobią walki z zawodniczką poniżej czołowej piątki. Będą chcieli widowiska.

– Oni mnie potrzebują. Zarabiam dla nich duże pieniądze, ponieważ bardzo dużo ludzi wykupuje na mnie PPV i przychodzi oglądać moje walki. Tym bardziej po tak widowiskowej walce, jaką dałam 19 miesięcy temu.

Jędrzejczyk wspomniała również o swojej przyszłości. Zawodniczka na początku 2021 roku wyleci na Florydę, gdzie w ATT będzie przygotowywać się do kolejnego pojedynku w UFC.

– Do walki planuję wrócić na przełomie marca i kwietnia. W styczniu wracam do Stanów Zjednoczonych. Od półtora miesiąca, właściwie od dwóch ciężko trenuję. Mam bardzo duży progres treningowy, ale poza tym zajmuję się również innymi rzeczami.

– Ludzie myślą, że dużo wiedzą o osobach znanych, a tak naprawdę nie wiedzą. Mam dużo rzeczy, na których też się skupiam. Kariera sportowca nie trwa wiecznie i bardzo się cieszę, że mam te możliwości i mam na tyle wiedzy, by zajmować się również innymi sprawami. Prowadzę swoją działalność i spółki, inne interesy.

Źródło: Onet.pl

Sprawdź!  Jan Błachowicz nie odpuszcza: "Jon Jones musi dotrzymać słowa!"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.