ACABrave CFFENKSWUFC

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA – debiut Brzeskiego, Niedzielskiego, awans Haratyka i Pawlaka

Przedstawiamy Wam najnowszą aktualizację naszego rankingu polskich zawodników MMA. Tym razem doszło do wielu ciekawych zmian i do jednego ważnego debiutu w tym zestawieniu.

KRYTERIA i ZASADY WEDŁUG KTÓRYCH JEST TWORZONY RANKING NAJLEPSZYCH POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

  1. Ranking obejmuje zawodników i zawodniczki, którzy w przeciągu roku stoczyli przynajmniej jeden pojedynek
  2. Będzie on aktualizowany raz w miesiącu.
  3. Najważniejszym kryterium oceny jest ostatni stoczony pojedynek, ale do pełnej oceny bierzemy pod uwagę pięć ostatnich pojedynków.
  4. Poza samymi zwycięstwami liczy się jakość zawodników oraz to w jakiej organizacji toczonej są walki.
  5. Jeżeli  zawodnik posiada pas mistrzowski danej organizacji jest to brane pod uwagę.
  6. To w jakiej wadze przypisany jest przypisany dany zawodnik określa to w jakiej kategorii stoczył ostatnią walkę. Jeżeli jest to limit umowny to liczy się ostatnie starcie w pełnym limicie wagowy.
  7. Jeżeli mistrz danej kategorii posiadając pas toczy pojedynek w innej dywizji to nadal zaliczany jest do tej wagi w której posiada trofeum, jednak jak zdecyduje się na zwakowanie pasa to to działa wtedy zasada z punktu 6.
  8. Podczas oceny nie bierzemy pod uwagę stylu w jakim jest wygrany pojedynek.
Sprawdź!  Petr Yan: "Sean O'Malley gada jedynie pod publiczkę. Nawet nie jest w top 15."

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA

Waga lekka:

Piotr Niedzielski po pokonaniu Ivana Vulchina Babilon MMA 24 debiutuje w rankingu i ląduje na 7. pozycji wypychając z rankingu Łukasza Rajewskiego, który zamienia się z miejscami z Arturem Sowińskim, który na EFM Show 2 pokonał byłego zawodnika UFC Antona Kuivanena.

Waga półśrednia:

David Zawada po porażce z Alexem Morono na UFC Vegas 36 spada na pozycję nr 4, przez co Michał Pietrzak awansuje na najniższy stopień podium. Tomasz Romanowski po nokaucie na Aleksandarze Rakasie ląduje na miejsce 9 wyprzedzając Krystiana Kaszubowskiego.

Waga średnia:

Rafał Haratyk po poddaniu na ACA 128 Azamata Bekoeva awansuje na 3. pozycję wyprzedzając Bartosza Fabińskiego. Paweł Pawlak na KSW 63 wypunktował Damiana Janikowskiego dzięki czemu wskakuje na czwarte miejsce. Bartosz Leśko przez dyskwalifikację pokonał Ibragima Magomedova przez co awansuje na miejsce nr 7. Michał Materla po pokonaniu Moise Rimbona wyprzedza Cezarego Kęsika i zajmuje miejsce 9. Marcina Naruszczka po przegranej na Oktagon 28 z rąk Davida Hoseka zajmuje ostatnią pozycję w tym zestawieniu.

Sprawdź!  Prezes FAME o negocjacjach z Materlą i Kołeckim! "Mamy co najmniej kilka opcji. Pojawiły się rozmowy, szczególnie jeśli chodzi o..."

Waga półciężka:

Łukasz Sudolski po fatalnej porażce z Igorem Poteryą na DWCS wypada z tego zestawienie. Na jego miejsca wchodzi Szymon Kołecki.

Waga ciężka:

Łukasz Brzeski po pokonaniu Dylana Pottera na DWCS i dostaniu się do UFC debiutuje w tym rankingu i zajmuje pozycję nr 4, przez co z tego zestawienia wypada Filip Stawowy.

P4P kobiet

Z powodu rocznej nieobecności z rankingu wypada Olga Michalska przez co na 9 miejsce awansuje Natalia Baczyńska. Na 10 pozycję wskakuje Anita Bekus.

Poniżej możecie zapoznać się pełną wersją naszego rankingu.

RANKING POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.