KSW

Kołecki o potencjalnej walce Gamrota z Makhachevem: „Islam wcale nie ma świetnych zapasów. Nie jest żadnym wirtuozem w obalaniu”

Szymon Kołecki zabrał głos w sprawie potencjalnego starcia Mateusza Gamrota z Islamem Makhachevem, o którym mówi się po ostatniej wygranej „Gamera”.

Gamrot ma za sobą ważne zwycięstwo w federacji UFC, które zapewniło mu awans na 8 miejsce. Po wygranej miał okazję porozmawiać z Khabibem Nurmagomedovem, który stwierdził, że w przyszłości Polak na pewno zmierzy się z Islamem Makhachevem.

Kołecki typuje walkę Gamrot vs Makhachev

Potencjalną walkę w rozmowie z FightSportPL wytypował Szymon Kołecki, który przyznał, że obejrzał starcie Makhacheva z Tsarukyanem, czyli ostatnim przeciwnikiem Mateusza Gamrota. Były zawodnik KSW przyznał, że Rosjanin wcale nie ma tak dobrych zapasów, jak może się wydawać:

– Moim zdaniem ten Makhachev wcale nie ma świetnych zapasów, bo on Tsarukyana obalał z klinczu, kiedy Tsarukyan próbował gdzieś tam z klinczu nogę przestawiać, on mu podcinał nogę i taką klamrą go przewracał. To nie były żadne finezyjne posadki za jedną nogę, czy zejście gdzieś w tempo do dwóch nóg.

– (…) Jeżeli Mateusz byłby przygotowany na to, żeby z klinczu nie dać się przewrócić, to moim zdaniem Makhachev nie ma zbyt wielu sposobów na to, żeby Mateusza przewrócić. I ja bym wcale nie bał się konfrontacji z Makhachevem w zapasach. Uważam, że Makhachev ma dużo lepszy grappling, kiedy jest z góry, niż Tsarukyan. Tsarukyan potrafi obalać, ale nie potrafi tak dobrze jak Mateusz czy Islam Makhachev kontrolować przeciwnika, przechodzić pozycje.

Sprawdź!  Duży faworyt w walce Mańkowski vs Torres! Bukmacherzy nie mają wątpliwości!

– Natomiast moim zdaniem Makhachev nie jest żadnym wirtuozem w obalaniu. Głównie udaje, że chce kogoś zaatakować ciosami i albo pod siatką próbuje przewrócić kogoś albo sklinczuje i czeka na moment, aby przewrócić. Natomiast w walce z Tsarukyanem bazował na tym, że Tsarukyan próbował go przewrócić, a on próbował to bronić i zostawać na górze.

– Tak że uważam, że wcale nie musi Mateusza przewrócić i nawet jeżeli Mateusz będzie tak dobrze i czujnie bronił obaleń jak w walce z Tsarukyanem, to moim zdaniem może nie być obalony, bo w takim polu w takiej akcji zapaśniczej moim zdaniem Tsarukyan lepiej obala niż Makhachev.

Źródło: YouTube

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.