MMA VIP

„Żurom” składa protest po nokaucie na MMA-VIP 4! „Wystrzelił nielegalną bombę. Potrójna nielegalna siła”

Tego raczej nikt się nie spodziewał, zwłaszcza po tak ciężkim nokaucie, jednak Andrzej Żuromski złoży protest i liczy na unieważnienie jego ostatniego pojedynku.

Na gali MMA-VIP 4 „Żurom” stoczył swoją druga freakową walkę. W pierwszej zmierzył się z 40-kilogramów lżejszym „Antykonfidentem”. Nie potrafił jednak skorzystać ze swoich warunków fizycznych i został zdominowany przez rywala. „Antykonfident” ostatecznie poddał Żuromskiego w drugiej odsłonie.

Tym razem „Żurom” zmierzył się z Tomaszem Chicem i mocno skupił się na przygotowaniach do pojedynku. Ponownie jednak nie miał większych szans na zwycięstwo. Chic od początku wywierał presję, był bardziej aktywny i więcej atakował, na zmianę wyprowadzając ciosy i kopnięcia.

Walka zakończyła się już w pierwszej odsłonie, kiedy to Żuromski został trafiony prosto na szczękę. Po mocnym uderzeniu padł nieprzytomny na deski i przez długi czas nie odzyskiwał świadomości. Co ciekawe, sam później przyznał, że nie pamiętał nokautu i dopiero godzinę po walce na nagraniu zobaczył, w jaki sposób się zakończyła.

Teraz „Żurom” za pośrednictwem swojego Instagrama oświadczył, że składa protest. Freak fighter podkreśla, że rywal był w stanie znokautować go jedynie dlatego, iż złamał zasady i chwycił się siatki, kiedy wyprowadzał cios, który Żuromski nazwał „nielegalną bombą”.

Sprawdź!  "Żurom" ostro o Zbigniewie Stonodze! Komentuje jego konflikt z FAME: "To roz*ebus, WSPÓŁCZUJĘ włodarzom federacji"

Freak fighter zamieścił na swoich social mediach wpis, który później postanowił usunąć. Wyjaśnił w nim, jak według niego wygląda cała sytuacja:

– By była jasność. Ja nawet nie chce i nie żądam, by Tomek Chic był zdyskwalifikowany, lecz by jedynie tę walkę unieważnić i zrobić nową, by wyłonić uczciwe zwycięzcę. Tylko o to mi chodzi. Regulamin po coś powstał, nie można robić jakichś rzeczy ze względu na zdrowie rywala.

– Tomek nie ma aż takiej siły, by mnie powalić jedynym ciosem i nawet jak trafiłby na brodę lub szczękę normalnie, to by mną zachwiało, albo bym nawet upadł i wstał za moment, a nie miał zerwaną świadomość tyle czasu. Tutaj trzymał się siatki lewa ręka, by się nie przewrócić w chwili zadawania sierpa prawa ręka, odwinął się jakby cięciwę łuku napinał i wystrzelił prawą nielegalną bombę (cała masa swojego ciała, czyli 89 kg wleciało do mnie na szczękę) i padłem jak zabity. To jak przy Punchdown, tylko tutaj z zaciśniętej pieści, a nie z otwartej dłoni. Więc uderzenie jest o wiele mocniejsze i bardziej bolesne.

– Nie mam problemu, z tym że przegrałem. Mam problem, że stało się to w taki sposób i MMA-VIP powinno uznać, że wynik walki idzie do śmietnika i robi nową walkę według regulaminu i niech sportowo-freakowo wygra lepszy. Tylko o to mi chodzi i o nic więcej, by była jasność !!

– Wątpię, by to Chic zrobił celowo, ale zrobił… Ja sobie tego nie wymyśliłem ani ludzie znający się na MMA, bo to oni mi zwrócili wieczorem na to uwagę, że wygrał nielegalnie i powinien zostać zdyskwalifikowany. Mówią, domagaj się rewanżu, bo to był nieuczciwy nokaut, a ty walczyłeś całą walkę uczciwe.

– Jak nie będziemy się stosować do regulaminu walk, to kopmy przypadkiem w krocze lub kolano, by uszkodzić, uderzajmy w krtań, wsadzajmy palce w oczy i Sędzia nic nie widzi, to fajnie i walka wygrana.

– No nie… Po to walczymy w oktagonie jako nawet Freak Fighterzy, ale róbmy to na sportowo, a nie jak na ulicy, by komuś zrobić kalectwo na całe życie. KO ok, bo takie życie, ale nie takie KO z potrójną nielegalnie siłą…Tyle.

Źródło: Instagram

Sprawdź!  (VIDEO) Ostre słowa Stanowskiego do Najmana i Słowika: "Wypie**alać! Nie chcemy tych mo*d! Jesteście skur***ynami!"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.