PRIME SHOW MMA

Ziemowit Kossakowski porównuje się do Błachowicza! „Przegrał walkę w debiucie. Może za dużo melanżował jak ja, ale…”

Ziemowit Piast Kossakowski zabrał głos po przegranej na gali Prime Show MMA. Porównał się do byłego mistrza UFC Jana Błachowicza.

Podczas pierwszej edycji Prime Show MMA w łódzkiej Atlas Arenie doszło do starcia politycznego. Ziemowit Kossakowski reprezentujący prawicę zadebiutował w formule MMA i zmierzył się z lewicowym aktywistą Jasiem Kapelą znanym z udziału w programie Hejt Park.

Kossakowski był bardzo pewny siebie i według niemal każdego zainteresowanego powinien zwyciężyć ten pojedynek bez najmniejszych problemów. Wszedł do klatki jako duży faworyt bukmacherów, jednak wynik starcia bardzo mocno zaskoczył.

Ziemowit był przekonany, że zwycięży i nawet umówił się na pojedynek z „Kamerzystą”. Po wygranej walce z Kapelą i zakończonym main evencie miał stoczyć jeszcze drugą walkę, do której jednak nie doszło.

Już w pierwszej odsłonie Kapela ruszył na Kossakowskiego i walka szybko przeszła do parteru. Tam próbował poddać Ziemowita, jednak ostatecznie przeszedł do dosiadu i zasypał go ciosami. Uderzenia nie były mocne, jednak przeciwnik w ogóle się nie bronił i sędzia przerwał starcie.

Kossakowski, aby opuścić halę, potrzebował pomocy ratowników medycznych. Przenieśli oni go na wózek, wywieźli z areny, a następnie karetką trafił do szpitala. Zaraz po walce ogłosił, że chce rewanżu i potrzebuje czasu tym razem na odpowiednie przygotowania.

Sprawdź!  Marcin Wrzosek chce rewanżu! Odpowiada Kasjuszowi Życińskiemu: "Jestem tu tylko po twoją głowę"

Tłumacząc swoją porażkę, Kossakowski na Twitterze porównał się do Jana Błachowicza. Przypomniał, że „Cieszyński Książę” również przegrał swoją debiutancką walkę, a z czasem doszedł na sam szczyt i zdobył mistrzostwo organizacji UFC.

– Janek Błachowicz przegrał swoją 1 walkę w debiucie MMA w 2007 roku – pamiętacie? A kim jest dzisiaj. Per aspera ad astra. Być może za dużo melanżował jak ja, ale wyciągnął wnioski i wykorzystał szansę, zostając mistrzem UFC.

Ciężko pod wpisem Kossakowskiego szukać pozytywnych komentarzy. Internauci nie szczędzili mu ostrych słów i znaczna większość podkreśliła, że nie powinien porównywać się do kogoś takiego jak Jan Błachowicz, zwłaszcza w sytuacji porażki z takim rywalem.

Źródło: Twitter

Sprawdź!  "Bagietka" efektownie wygrywa i idzie po Jasia Kapelę: "Ze śmieciem się nie rozmawia, tylko się go bije"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.