Boks

Wygrana Tysona Fury’ego przekrętem?! „Nie pozwoliliby przecież na…”

Komentator UFC Joe Rogan podzielił się na łamach swojego podcastu odważnym przemyśleniem dotyczącym walki Tysona Fury’ego z Francisem Ngannou.

W październiku ubiegłego roku Francis Ngannou spełnił swoje wielkie marzenie i zadebiutował w bokserskim ringu. Były mistrz wagi ciężkiej UFC zmierzył się w hitowej walce przeciwko niepokonanemu wówczas Tysonowi Fury’emu.

Brytyjczyk ewidentnie nie podszedł do Kameruńczyka w 100% na poważnie i już w trzeciej rundzie zaliczył deski. Pojedynek jednak nie zakończył się sensacją. „The Gypsy King” zwyciężył po decyzji sędziów, ale Ngannou nie był wcale daleki od wygranej.

Przekręcony wynik walki Fury vs. Ngannou?!

Podczas swojego podcastu Joe Rogan Experience prowadzący go komentator UFC wrócił pamięcią do pamiętnego październikowego boju. Jego zdaniem to właśnie ręka Ngannou powinna zostać wzniesiona przez arbitra. Rogan dopatruje się w tym wszystkim przekrętu, który pozwolił doprowadzić do starcia Fury vs. Usyk:

Sprawdź!  Kamila Wybrańczyk zabrała głos po przegranej Artura Szpilki: "Taki jest sport, po prostu ktoś musi wygrać, ktoś musi przegrać. Jesteśmy zdrowi, Artur jest..."

Wydaje mi się, że Francis to wygrał. Ale wiesz, niebawem miała się odbyć walka z Ołeksandrem Usykiem. Nie pozwoliliby przecież na… No tak, wyglądało to trochę na przekręt – powiedział komentator UFC Quintonowi „Rampage” Jacksonowi.

To była na tyle bliska walka, że mogli to zrobić. Obejrzawszy ją mogłeś pomyśleć: „No OK, może faktycznie wygrał”, ale wydaje mi się, że było inaczej. Myślę, że to Francis wygrał, wiele osób tak myśli.

Niektórzy uważali, że „The Predator” faktycznie zwyciężył z ówczesnym mistrzem WBC. Jego kolejny pojedynek, przeciwko Anthony’emu Joshule, zakończył się dużo szybciej – brutalnym nokautem na korzyść „AJ-a”.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.