Boks

Fury pokonany! Usyk niekwestionowanym mistrzem wagi ciężkiej! [WIDEO]

Po wielu miesiącach oczekiwania kibice sportów walki zasiedli przed odbiornikami, by obejrzeć hitową walkę Tysona Fury’ego z Ołeksandrem Usykiem. Kto został niekwestionowanym mistrzem wagi ciężkiej?

Aż 25 lat przyszło nam czekać na kolejnego bezdyskusyjnego championa w wadze ciężkiej. Lennox Lewis był dziś zresztą w Rijadzie, gdzie doszło do hitowej potyczki o wszystkie pasy w królewskiej kategorii wagowej.

Tyson Fury i Ołeksander Usyk postawili na szali wszystko, co mieli. Mistrzostwa to jedno. Obaj pięściarze wychodzili do ringu z zerem w kolumnie porażek i zarzekali się, że to przeciwnik polegnie. Kibice i eksperci byli podzieleni co do tego, kto zwycięży. Dobrze znane były ich słabe i mocne strony, które zostały rozłożone na czynniki pierwsze. W Rijadzie poznaliśmy wreszcie odpowiedź na pytanie: Fury, czy Usyk? Kto został niekwestionowanym mistrzem wagi ciężkiej?

Fury vs. Usyk

RUNDA 1

Fury spokojnie zaczął od pojedynczych uderzeń lewą ręką. Usyk szukał prostych na korpus. „Król Cyganów” z uśmiechem posłał sierp na tułów Ukraińca. Usyk zamknął Fury’ego w narożniku po kilku prostych na żebra. Fury odpowiedział serią.

RUNDA 2

Sprawdź!  Największe federacje bokserskie mówią "NIE" Rosji! "Ta wojna położyła kres boksu na Ukrainie"

Usyk natychmiast wyskoczył z prawym i lewym. Fury na wstecznym krążył po ringu, a Ukrainiec kąsał prawym na tułów. Fury ponownie dał się zamknąć w narożniku, wyprowadził mniej ciosów od rywala. Fury sięgnął jeszcze ciosem, dołożył hak na żebra i zmieścił prawy odbródkowy.

RUNDA 3

Usyk skupił się na atakowaniu brzucha „Króla Cyganów”, który odpowiedział celną serią. Brytyjczyk zebrał sporo na żebra. Doszedł do głosu dzięki prostym, ale Usyk trafił go kombinacją prawy prosty-lewy sierpowy. Sięgnął też kolejną kombinacją wyprowadzoną na koniec rundy.

RUNDA 4

Usyk znów zaatakował, ale Tyson Fury skupił się na atakowania brzucha rywala. Ołeksander Usyk ustawiał „Króla Cyganów” na linach, co temu wcale nie przeszkadzało. Trafił w głowię Ukraińca Anglik. Usyk zebrał kilka mocnych razów, ale niebawem sam zaatkował.

RUNDA 5

Usyk wyprowadził sporo lewych krzyżowych, Fury trafił go prostym i ciosem na tułów. Ukrainiec zebrał kolejne razy, które zdaniem sędziego nie są jednak tymi poniżej pasa. Fury wyglądał na dużo świeższego.

RUNDA 6

Sprawdź!  Jake Paul uważa, że Fury'ego nie stać na odwołanie kolejnej walki! "Nie powiem, że można polegać na tym dzieciaku, ale..."

„Król Cyganów” sprytnie dał się wystrzelać Usykowi, którego trzymał na wyciągnięcie ręki. Tyson Furym trafił potężnym prawym podbródkowym, zaraz kolejnym i jeszcze jeden! Fury nie zasypał Usyka szaleńczą salwą, ale trafił prawym na bok.

RUNDA 7

Usyk otworzył 2. połowę pojedynku pd ciosów na korpus, Tyson Fury odpowiedział obszernymi hakami. Dobre proste Fury’ego dystansowały ukraińskiego pięściarza, który zdecydowanie osłabł. Ponownie trafił go uppercutem „Król Cyganów”! Usyk trafił jeszcze podwójnym prostym Ołeksander.

RUNDA 8

Podkręcił tempo Ołeksamder Fury, który zasypywał rywala serią uderzeń. Tyson Fury trafił, ale zaraz dostał też cios za cios w odpowiedzi. Świetna końców rundy Usyka, który rozbił nos „The Gypsy Kingowi”.

RUNDA 9

Fury dał się zepchnąć do narożnika, posłużył się też klinczem. Usyk nie przestawał atakować prostymi na nos Fury’ego, który posłał lewy sierp, który zachwiał Brytyjczykiem. Usyk sięgnął lewymi sierpami, Tyson Fury zasypany ciosami zatańczył na nogach i był liczony!

RUNDA 10

Sprawdź!  Usyk szybko zaproponował rewanż z Dubois! "Zrobimy to jutro na..."

Usyk bił mocnymi sierpami, Tyson Fury ładował baterie po liczeniu w poprzedniej rundzie. Kolejne mocne haki na tułów w wykonaniu Ukraińca. Lewy prawy ustawia Brytyjczyka w narożniku, gdzie zaczął go prowokować.

RUNDA 11

Usyk nie czekał i szybko ruszył z cepem na głowę Fury’ego. Tyson zaczął odpowiadać prostymi, Ołeksandr Usyk doskoczył z lewym sierpem. „Król Cyganów” stosował sporo klicnczu, oberwał też jeszcze mocnym ciosem.

RUNDA 12

Fury szybko związał ręce Ołeksandra Usyka, który szukał szybkiej kombinacji. Dobry moment Tysona Fury’ego. Zepchnięty do lin Tyson Fury robił, co mógł, by urwać punkty na kartach sędziowskich. Kilka kapitalnych uników na koniec walki, której decyzją byo…

Wynik walki: Ołeksander Usyk wygrał przez niejednogłośną decyzję sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.