UFC

Wściekły Strickland stawia UFC ultimatum! Żąda rewanżu o pas z Du Plessisem

Byłemu mistrzowi UFC nie spodobały się plotki o kolejnej walce o pas mistrzowski. Sean Strickland postawił organizacji ultimatum: albo rewanż, albo zmieni dyscyplinę na boks.

Sean Strickland w ubiegłym roku był autorem jedno z największych zaskoczeń w historii UFC. Amerykanin zdetronizował Israela Adesanyę, kompletnie rozbijając go na dystansie 25 minut. Do pierwszej obrony pasa wagi średniej przystąpił w styczniu i stracił go na rzecz Dricusa Du Plessisa.

Pojedynek „Tarzana” ze „Stilknocksem” był bardzo wyrównany. Wygrana Afrykanera była niejako na rękę UFC. Amerykanin słynął ze stanowczych opinii, które dla wielu były wręcz szokujące. Do tego zwycięstwo byłego mistrza KSW otworzyło drogę do powrotu „The Last Stylebendera” i bardzo medialnego pojedynku Adesanya vs. Du Plessis.

Rozsierdzony Strickland stawia ultimatum

Największa organizacja MMA na świecie ogłosiła, iż 17 sierpnia powróci do Australii z numerowaną galą. W Internecie natychmiast zaczęło huczeć od plotek, iż walką wieczoru będzie właśnie starcie Afrykanera z Nigeryjczykiem.

Bardzo żywiołowo na te doniesienia zareagował Sean Strickland. „Tarzan” zamieścił kilka wpisów na portalu X (Twitter), gdzie stwierdził między innymi, iż jednym z powodów jego porażki był kraj, w którym odbywała się walka, czyli Kanada. Ewidentnie rozzłoszczony Amerykanin napisał też, że jeśli nie otrzyma rewanżu, to przejdzie do świata boksu.

Sprawdź!  (VIDEO) Efektowny debiut Alexa Pereiry w UFC! Kibice w szoku po ciężkim nokaucie latającym kolanem

Fani UFC chcą, żebyśmy rozstrzygnęli to z Dricusem. Dricus też tego chce. Wszyscy wiemy, że walczyłem w brudnym, liberalnym kraju, który mnie wy…uchał. Dana o tym wie. UFC o tym wie. GDYBY CHODZIŁO O KOGOKOLWIEK INNEGO Z ROSTERU, DOSZŁOBY DO REWANŻU. UFC, postąpcie właściwie.

Stary, dobrze wiesz, że nie będę znów wspinał się po tych p…dolonych szczebelkach… Jak nie otrzymam rewanżu to sam nie wiem, pójdę w boks… Pewnie, zarobię miliony lejąc Jake’a Paula.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.