KSW

Szpilka zdradził, kiedy może wejść do klatki KSW: „Fajnie będzie zrobić rewanż w innej dyscyplinie”

Artur Szpilka gościł w programie Koloseum, w którym poruszony został temat jego debiutu w formule MMA. Pięściarz zdradził, kiedy możemy zobaczyć go w klatce.

O transferze Szpilki do MMA mówiło się od dawna. Przez pewien czas nie było wiadomo, z jaką organizacją zwiążę się Artur. Nie ukrywał, że mógłby zawalczyć w federacji freakowej, ale jedynie w starciu sportowym. Ostatecznie jednak zdecydował się na współpracę z KSW.

Artur Szpilka o debiucie w KSW

W programie Koloseum pięściarz ponownie potwierdził, że jego rywalem najprawdopodobniej będzie Sergiej Radczenko. Walka wciąż jednak nie została jeszcze potwierdzona przez organizację, więc nic nie jest oficjalne.

– Nie będę tego ukrywał, wszyscy wiedzą, to było już ogłoszone, sam Martin ogłosił, że będzie to prawdopodobnie rewanż z Radczenko, więc super sprawa. On jest przede wszystkim stricte bokserem, a do tego ma dwie walki w MMA.

Jedną wygrał, drugą przegrał. Więc to nie będzie debiutant jak ja, już ten stres ma za sobą. Dodatkowo pierwsza walka była jaka była i uważam, że fajnie będzie to rozwiązać w innej dyscyplinie sportu.

Szpilka zdradził również, z jaką wagą będzie chciał wejść do klatki oraz kiedy prawdopodobnie zobaczymy jego pojedynek z Sergiejem Radczenko.

Sprawdź!  (VIDEO) Najciężsi rywale Mariusza Pudzianowskiego. KSW przypomina walki z "Butterbeanem", Bobem Sappem i innymi kolosami

– Bardzo się cieszę, że nie będę musiał robić wagi do kategorii cruiser, tylko będziemy walczyć w ciężkiej. Też nie będę grubaskiem, będę chciał ważyć ze 105 kg, teraz ważę 110, więc myślę, że to 1,5-2 miesiące.

Prowadzący program Łukasz Jurkowski szybko zauważył, że będą to okolice czerwca i zapytał, czy Szpilka zadebiutuje jeszcze przed wakacjami:

– Pewnie tak, ale nie wiem dokładnie. To już trzeba pytać włodarzy, aczkolwiek coś tam jest na myśli. Na pewno może przed wakacjami – powiedział z uśmiechem na twarzy Szpilka, który nie chciał zdradzić zbyt wielu informacji.

Źródło: Koloseum Polsat Sport

Sprawdź!  KSW 65: Khalidov vs Soldic. Gdzie i jak oglądać? Transmisja, stream online

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.