UFC

(VIDEO) Znakomity popis Renato Moicano! Brazylijczyk dusi Hernandeza w 2 rundzie

Na UFC 271 w dywizji lekkiej zobaczyliśmy świetny pokaz jiu-jitsu. Renato Moicano zmierzył się z Alexandrem Hernandezem.

Renato Moicano to klubowy kolega Mateusza Gamrota, który typował przed walką jego zwycięstwo. Brazylijczyk słynie ze znakomitego BJJ. Aż 9 z jego 16 wygranych padły właśnie po poddaniach. Moicano szuka szczęścia w kategorii lekkiej po tym, jak w piórkowej przegrywał z „The Korean Zombie” i Jose Aldo.

Po drugiej stronie oktagonu stanął Alexander Hernandez. Amerykanin od 2019 roku i porażki z rąk Donalda Cerrone nie potrafi ustabilizować formy. W ostatnich 5 walkach zaliczył serię 3-2, przegrywając z Drew Doberem oraz Thiago Moisesem. Zdołał jednak pokonać Francisco Trinaldo i Chrisa Greutzemachera. Ostatnio w październiku już w pierwszej odsłonie znokautował Mike’a Breedena.

Przebieg walki

Runda 1

Fighterzy od razu ruszyli na siebie, Moicano rozpoczął od kopnięć. Dobra kombinacja dwóch ciosów w jego wykonaniu, ale otrzymuje też kopnięcie na łydkę. Nie trafia z prawym sierpem, ale udanie kopie Hernandeza w korpus. Amerykanin odchodzi sam wyprowadza celnego middle kicka. Renato Moicano atakuje nogi rywala, ale „The Great Ape” szybko wraca na nogi. Po chwili jednak ponownie ląduje na deskach! Szuka trójkąta rękoma Brazylijczyk, ale Hernandez znów wraca na nogi. Ponowne obalenie i znów szybka ucieczka Amerykanina. Niecelne ciosy w jego wykonaniu, dobrze jednak broni się przed kolejną próbą sprowadzenia do parteru. Hernandez wyprowadza kilka kopnięć na tułów i sam szuka obalenia. Obrywa mocnym podbródkowym i próbie odpowiedzieć na to high kickiem.

Sprawdź!  (VIDEO) Renato Moicano pokazał wielkie serce, ale Rafael dos Ajos urządził mu masakrę!

Runda 2

Hernandez atakuje łokciem. Moicano odpowiada kopnięciem na korpus i szuka klinczu. Obrywa przy tym jednak kilkoma krótkimi ciosami. Kontruje Brazylijczyk prostym, podbródkowym i prawym hakiem. Cofa się Hernandez i ucieka dookoła klatki. Moicano trafia kolanem, dociska i ma Amerykanina na macie! „The Great Ape” szuka możliwości odzyskania kontroli, ale oddaje plecy rywalowi. Moicano szybko zapina klamrę nogami, oplata szyję i w kilka chwil poddaje Hernandeza!

Wynik: Renato Moicano wygrywa przez poddanie w 2 rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.