UFC

(VIDEO) Potężne bomby kończą Dereka Brunsona! Jared Cannonier wytrzymał presję!

Przed main eventem UFC 271 zobaczyliśmy także inne starcie w czołówce kategorii średniej. Aspirujący do pojedynku o pas Jared Cannonier i Derek Brunson zmierzyli się ze sobą w oktagonie.

Jared Cannonier to zawodnik, który zdołał zaliczyć aż 3 kategorie wagowe w UFC. Popularny „The Killa Gorilla” zadebiutował w królewskiej dywizji padając już w pierwszej odsłonie pojedynku z Shawnem Jordanem. Później Amerykanin szukał szczęścia w kategorii półciężkiej, gdzie jednak przegrywał między innymi z Janem Błachowiczem. Najwięcej szczęścia odnalazł w dywizji średniej, gdzie zaliczył w końcu passę 3 kolejnych zwycięstw. Co więcej, do czasu porażki z Robertem Whittakerem, Cannonier kończył każdego oponenta – w tym legendarnego Andersona Silvę. Ostatni raz pojawił się w sierpniu ubiegłego roku, gdy jednogłośną decyzją wygrał z Kelvinem Gastelumem.

Derek Brunson w UFC debiutował jeszcze w 2012 roku. Amerykanin nie radził sobie wcale źle w największej federacji MMA. W latach 2014-2016 zaliczył pasmo 5 kolejnych wiktorii, kończąc aż 4 z rywali. Później niestety, jak dzisiejszy oponent Jared Cannonier, przegrał z Robertem Whittakerem. W porównaniu do „The Killa Gorilla” Brunson nie poradził sobie z Andersonem Silvą, ale obecnie znów ma znakomitą passę. W ubiegłym roku zdołał zwyciężyć jednogłośnie z Kevinem Hollandem, jak i poddać Darrena Tilla w 3 odsłonie.

Przebieg walki

Runda 1

Cannonier atakuje low kickiem, obaj szukają mocnych sierpów, ale żaden z zawodników nie trafia. „Killa Gorilla” atakuje mocnym ciosem, ale Brunson ciągle stoi. Próba klinczu, ale szybko zerwany. Brunson idzie w nogi po raz pierwszy i mocno trzyma. Cannonier wyprowadza mocne łokcie, broni się, ale w końcu ląduje na deskach! Przy wstawaniu oddaje szyję, ale Brunson nie dociska gilotyny. Od razu Cannonier atakuje mocnymi prostymi i hakami. Mocny low kick w jego wykonaniu. Brunson atakuje prostym na tułów i znów idzie po sprowadzenie, akcja kończy się jednak w klinczu. Dobre proste w jego wykonaniu i znów idzie w klincz. Mocno trzyma i ponownie „Killa Gorilla” ląduje na deskach. Półgarda Brunsona, myślał przez chwilę o trójkącie rękoma. Cannonier znów wraca na nogi. Mocny prosty Cannoniera, ale nadziewa się na prawy sierp i za moment oddaje plecy! Derek Brunson straszy duszeniem zza pleców, ale syrena ratuje Jareda Cannoniera!

Runda 2

Od razu sprowadził Derek Brunson swojego rywala! Krótki łokieć i szuka lepszej pozycji Amerykanin. Cannonier wraca na nogi i trafia mocnym sierpem po rozerwaniu. Szuka też podbródkowych, gdy schyla się Brunson. Dużo niecelnych ciosów z jego strony, trafia kilkoma prostymi. „Killa Gorilla” punktuje swoimi prostymi. Ponownie próba prosty na tułów i zejście w nogi, ale dobrze wybronił się Cannonier. mocny high kick w wykonaniu Brunsona, jednak na gardę oponenta. Cannonier szachuje, zmienia pozycję i atakuje prostymi i krótkimi sierpami. Dochodzą ciosy „Killa Gorilla” do głowy rywala. Znów mocny klincz Brunsona, ale Cannonier trafia go przy rozerwaniu! Zamroczony Brunson, a CANNONIER ZASYPUJE PRZECIWNIKA SALWĄ CIOSÓW! SĘDZIA PRZERYWA POJEDYNEK!

Wynik: Jared Cannonier wygrywa przez TKO w 2 rundzie!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.