Boks

Witalij Kliczko apeluje po ataku Rosji na Ukrainę! „Musimy wytrwać! Przygotujcie walizki alarmowe, minimum niezbędnych rzeczy, aby…”

Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie, a w nocy ze środy na czwartek doszło do pierwszych ataków ze strony rosyjskiej armii.

Bardzo niebezpiecznie zrobiło się w stolicy, w której były mistrz świata w wadze ciężkiej Witalij Kliczko pełni funkcję mera, czyli odpowiednik burmistrza.

Rosjanie zaatakowali między innymi lotnisko w Kijowie oraz dzielnice mieszkalne. Uruchomiono syreny alarmowe, a duża część mieszkańców zdecydowała się opuścić miasto i udać w kierunku zachodnim, w celu znalezienia bezpieczniejszego miejsca. Ponadto stacje metra zmieniły się w prowizoryczne bunkry pełne grup ludzi, którzy zabrali ze sobą swoje zapasy.

Witalij Kliczko dwukrotnie zaapelował do mieszkańców Kijowa. Najpierw za pośrednictwem swoich social mediów przekazał, że muszą oni przygotować najpotrzebniejsze rzeczy w razie ucieczki do schronów:

– Drodzy Kijowianie! Ukraina zostaje zaatakowana przez agresora. Ryk pocisków słychać również w Kijowie. Najgorszym wrogiem jest teraz panika. Nie tracimy wytrzymałości. Każdy, kto nie jest zaangażowany w infrastrukturę krytyczną i środki utrzymania miasta, zostaje w domu.

Miej w pogotowiu „walizkę alarmową”. Dokumenty, minimum niezbędnych rzeczy. Aby szybko w razie potrzeby dostać się do schronu lub magazynu. Władze miasta w stolicy. W dalszym ciągu dbamy o funkcjonowanie miasta. Trzymajcie się! Musimy wytrwać!

Następnie wystąpił w telewizji publicznej i przekazał blisko trzymilionowemu miastu, że sklepy nadal pozostają otwarte podobnie jak banki, a na stacjach benzynowych nie brakuje paliwa. Były mistrz świata prosił przede wszystkim o zachowanie spokoju.

Źródło: Twitter

Sprawdź!  Mocne słowa trenera po porażce! "Anthony Joshua przegrał mentalnie z samym sobą"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.