UFC

(VIDEO) Valentina Shevchenko zmiażdżyła Lauren Murphy! Totalna demolka w wykonaniu mistrzyni!

Co-main event! Jedna z najlepszych żeńskich fighterek MMA w historii, Valentina Shevchenko, stanie w szranki z kolejną pretendentką, która wierzy, że jest w stanie ją powstrzymać. Tą na UFC 266 jest Lauren Murphy.

Valentina Shevchenko pozostaje niepokonaną królową kobiecej dywizji muszej w największej organizacji MMA. Popularna „Bullet” od czasu zdobycia tytułu w walce z Joanną Jędrzejczyk zwyciężyła 5 kolejnych pojedynków (6, licząc starcie z naszą rodaczką). Shevchenko 3 z tych pojedynków skończyła przed czasem, w tym jeden jeszcze w tym roku przeciwko Jessice Andrade.

Dla 38. letniej Lauren Murphy to raczej będzie ostatnia szansa w karierze na tytuł mistrzowski. Popularna „Lucky” w MMA zadebiutowała przed 11-oma laty i mierzyła się między innymi z byłą pretendentką do pasa, Katlyn Chookagian, jak i Liz Carmouche, czy Sarą McMann. Murphy pojedynek o tytuł mistrzowski zagwarantowała sobie serią 5-ciu kolejnych zwycięstw.

Przebieg walki

Runda 1

Shevchenko spokojnie ruszyła z dwoma lekkimi, niskimi kopnięciami. Murphy nie szarżuje, podchodzi do mistrzyni z należytym szacunkiem. Bullet natomiast podchodzi powoli i próbuje trafić sierpami. Lucky złapał nogę championki przy próbie kopnięcia, ale oberwała za to krótkim! Amerykanka jednak cały czas musi unikać coraz odważniejszych i mocniejszych uderzeń od Valentiny. Ta, choć od kilku uderzeń próbuje tej samej kombinacji sierp-kopnięcie w nogę, to i tak Murphy nie reaguje. Shevchenko rozkręca się i spróbowała obrotowego kopnięcia oraz kolejny raz trafia mocno przeciwniczkę. Szybkość mistrzyni to za wiele na Lucky. Reprezentantka Kirgistanu wyczekuje rywalki i trafia ją mocno w głowę prostym po nietrafionej obrotowej pięści, a na kilkanaście sekund przed syreną końcową także przenosi walkę do parteru!

Sprawdź!  DOMINACJA! Krzysztof Jotko nie dał szans rywalowi na UFC Vegas 53!

Runda 2

Shevchenko straszy front kickiem, ale ten niespecjalnie robi wrażenie na Murphy. Stara się Amerykanka zaatakować, mistrzyni próbuje obalenia, ale zawodniczki kończą w klinczu na siatce. Lucky powoli pracuje chcąc wyhaczyć nogę Bullet, ale ta wyczekała moment i uciekła! Valentina wyczekuje przeciwniczki i dobrze trafia ją zarówno kopnięciem na tułów, jak i prostym na twarz. Kolejne kopnięcie w bok i obrotówka, a po chwili sprowadziła Murphy do parteru! Półgarda mistrzyni i próba przejścia do pozycji bocznej, choć Amerykanka dobrze się broni. Shevchenko dobrze pracuje z góry, przyciska szczękę Murphy i obija jej bok krótkimi ciosami. Stopniowo zdobywa miejsce Bullet, trafia też łokciem skręcającą się Lucky, a po chwili mamy syrenę kończącą tę odsłonę.

Runda 3

Shevchenko wygrała obie poprzednie rundy i sytuacja Murphy jest coraz cięższa (choć od początku łatwą nie była). Lucky stara się podejść i trafić kombinacją, ale po chwili sama obrywa. Ponownie obrotowe kopnięcie na głowę Amerykanki, ale nie dosięga czoła. Murphy stara się być bardziej wybuchowa, ale nadziewa się też na kontrę prawym od mistrzyni. Ta znów dokłada kombinacje prawy-lewy-kopnięcie na nogę. Lucky będą chyba potrzebne kule po tej walce. Mistrzyni wygląda kapitalnie i nie widać po niej, by cokolwiek przyjęła. Zaczyna też się rozkręcać i naciska prostymi. Lauren Murphy próbuje kopnięć, ale ciężko zdziałać coś obitymi nogami… Championka ponownie z kombinacją skończoną kopnięciem na nogę, a potem jeszcze jedną. Po pretendentce widać już problemy z chodzeniem. Shevchenko tymczasem rozkręca się pod koniec odsłony, Murphy rusza z szarżą, ale prawie kończy sprowadzona! Trzecia odsłona kończy się klinczem na siatce.

Sprawdź!  Valentina Shevchenko: "Peña może pokonać Nunes."

Runda 4

Valentina Shevchenko wygląda niemal tak świeżo, jak na początku walki. Pewnie stoi na nogach i nie daje się wystraszyć próbą front kicka ze strony Lauren. Sama za to próbuje obrotowej pięści, ale po jednym z prostych musiała podeprzeć się na macie! To jednak efekt potknięcia, a nie siły ciosu… Pracuje prostymi Bullet, ponownie także dokłada do kombinacji kopnięcia na nogę. Trafia zaraz prostym Shevchenko i natychmiast dokłada wysokie kopnięcie! Zakołysało mocno Lucky, Bullet jak przydomek nakazuje pruje z niesamowitą prędkością i sprowadza ją do parteru! Ponownie jednak zatrzymuje się w półgardzie i powoli stara się wyprostować… Częściowo jej się to udaje i spuszcza łokcie i pięści na głowę Amerykanki, nie dając wyboru sędziemu! TKO W WYKONANIU MISTRZYNI!

Oficjalny wynik: Valentina Shevchenko wygrywa przez TKO w 4. rundzie (4:00)!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.