UFC

[VIDEO] Najlepsze nokauty 2022 roku w UFC. Spektakularne skończenia!

Podobnie, jak polska federacja, również i UFC złożyło kompilację kilku najlepszych skończeń na swoich galach.

W tym roku odbyło się aż 42 gale, na których łącznie stoczonych zostało aż 511 pojedynków! To oczywiście daje ponad 1000 zawodników i zawodniczek, którzy weszli do oktagonu UFC. 19 z tych walk odbyło się o tytuły mistrzowskie.

Wśród nich było oczywiście jedno z największych zaskoczeń kończącego się z dniem dzisiejszym roku. Totalnie zdominowany Leon Edwards w ostatniej rundzie złapał high kickiem jednego z najlepszych półśrednich w historii, Kamaru Usmana, odbierając mu pas dywizji do 170 funtów.

Świetny rok zaliczył Ekwadorczyk Marlon Vera, którego KO na Dominicku Cruzie również załapało się do zestawienia. O ile „Chito” jeszcze nie walczył o tytuł, o tyle Alex Pereira owszem. „Poatan” zdetronizował Israela Adesanyę, ale pojedynek z Nigeryjczykiem zapewnił sobie kilka miesięcy wcześniej gasząc światło Seanowi Stricklandowi.

Zdecydowanym faworytem do KO roku jest to, które Michael Chandler wykonał na Tonym Fergusonie. Były mistrz kategorii lekkiej Bellatora już w 17 sekundzie ich walki na UFC 276 wyprowadził front kick na szczękę „El Cucuy”, natychmiast go wyłączając.

Sprawdź!  Prochazka z uznaniem o Błachowiczu: "Poza mną jest najgroźniejszym zawodnikiem kategorii półciężkiej"

Najlepsze skończenia 2022 roku według UFC zobaczyć możecie poniżej. Wystarczy kliknąć w odtwarzacz.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.