KSW

(VIDEO) Tak Soldić odzyskał pas wagi półśredniej. KSW przypomina ciężki nokaut w rewanżu z Du Plessiem

Już coraz bliżej gali KSW 65. Niedługo odbędzie się prawdziwe święto polskich kibiców mieszanych sztuk walki. W main evencie czeka na nas głośny pojedynek.

W walce wieczoru do klatki powróci Roberto Soldić, który zmierzy się z legendą organizacji KSW Mamedem Khalidovem. Stawką pojedynku jest mistrzowski pas kategorii średniej należący do weterana MMA.

„Chorwacki RoboCop” obrał sobie za cel zdobycie drugiego tytułu i zostanie podwójnym mistrzem KSW. Dotychczas udało się to jedynie Mateuszowi Gamrotowi, który jednocześnie był właścicielem pasa kategorii piórkowej i lekkiej.

Dla Soldicia będzie to 23 pojedynek w karierze. Dotychczas wygrał 19 razy, w tym 16 przez nokaut. Aktualnie jest po serii 6 zwycięstw i do walki z Mamedem wyjdzie jako duży faworyt. Eksperci i duża część kibiców uważa, że przed czasem rozprawi się z mistrzem kategorii średniej.

W KSW Soldić odniósł zaledwie jedną porażkę. W kwietniu 2018 roku po raz pierwszy bronił tytułu w starciu z Dricusem Du Plessisem. Mistrz przegrał przez TKO w drugiej rundzie, jednak w rewanżu już 6 miesięcy później odzyskał pas.

Tym razem Roberto Soldić w trzeciej odsłonie trafił rywala mocną serią ciosów. Po jednym z nich Du Plessis po siatce osunął się na matę. „Chorwacki RoboCop” dobił go kolejnymi potężnymi uderzeniami, zanim sędzia zdążył przerwać pojedynek.

Sprawdź!  Marcin Wrzosek powróci do FAME? Norman Parke proponuje drugą walkę! Tym razem w innej kategorii wagowej

Tamtym zwycięstwem Soldić udowodnił, że jest wyjątkowo niebezpiecznym zawodnikiem i może mierzyć się z najlepszymi. Du Plessis bowiem aktualnie włączy w UFC i ma na swoim koncie dwa zwycięstwa. Najpierw wygrał przez TKO w pierwszej rundzie, a następnie w drugiej odsłonie ciężko znokautował swojego przeciwnika.

Organizacja KSW z okazji nadchodzącego starcia Roberto Soldicia przypomniała, jak fighter powrócił na tron kategorii półśredniej.

Źródło: YouTube

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.