UFC

(VIDEO) Sean O’Malley kończy rok wygraną w 1. rundzie! Spektakularny występ „Sugara” na UFC 269!

Czas na ostatnie PPV w tym roku – UFC 269! Kartę główną otworzy pojedynek w kategorii koguciej. Wschodząca gwiazda federacji, Sean O’Malley podejmie Brazylijczyka – Raliana Paivę!

Pojedynek na UFC 269 będzie 2 w tym roku i 6 ogólnie występem Rauliana Paivy w oktagonie. Brazylijczyk do największej federacji MMA dostał się po wygranej w Dana White’s Tuesday Night Contender Series Brazil w 2018 roku. Debiut i kolejna walka pod banderą UFC nie były udane dla Rauliana Paivy. Najpierw niejednogłośną decyzją przegrał z Kai Karą Francem, a następnie lekarz nie pozwolił mu kontynuować po niezwykle krwawym rozcięciu w starciu z Rogerio Bontorinem. Od tamtej pory wszystko zaczęło się układać i Paiva zwyciężył 3 kolejne walki: przez KO z Markiem De La Rosą, jednogłośną decyzję z Zhalgasem Zhumagulovem i większościową decyzję z Kylerem Phillipsem.

Bez dwóch zdań faworytem w tym pojedynku jest ekstrawagancki Sean O’Malley. Popularny „Sugar” do oktagonu w tym roku kalendarzowym wyjdzie po raz trzeci, a dwa poprzednie starcia kończył przed czasem w 3. rundach. Pod jego ciosami padł Thomas Almeida, a Kris Moutinho choć zgodził się na zastępstwo w ostatniej chwili, wytrzymywał dzielnie kolejne uderzenia. Herb Dean przerwał jego udręki na UFC 264, bo i tak przegrałby sromotnie na punkty. Sean O’Malley jest wschodzącą gwiazdą federacji i na 15 zawodowych walk tylko raz powinęła mu się noga – w starciu z Marlonem Verą, z którym Amerykanin będzie chciał spotkać się ponownie.

Przebieg walki

Runda 1

O’malley zaczyna frontalnym kopnięciem, Paiva startuje z kopnięciami na nogę i szuka prostych. Amerykanin szuka kolejnej akcji, ale jego noga łatwo zostaje wyłapana przez Rauliana. Nie mamy jednak sprowadzenia. „Sugar” wyprowadza middle kicka i trafia w krok Brazylijczyka. Ten po powrocie wyprowadza swoje kopnięcie, a Sean O’Malley zaczyna „Suga Show” z prostymi. Amerykanin dobrze trzyma dystans, nie daje podejść Raulianowi Paivie, te z kolei wyprowadza pojedyncze kopnięcia. „Sugar” utrzymuje niskie jak na siebie tempo walki. Ale w końcu wyprowadza prawy sierp O’Malley i zaczyna zasypywać Brazylijczyka, ten pada kilka razy i w końcu sędzia przerywa! „Sugar” znów zwycięski!

Sprawdź!  "Brzydko kończy się era wielkiego niegdyś mistrza" - "Juras" ocenia występ McGregora na UFC 264

Oficjalny wynik: Sean O’Malley wygrywa przez TKO w 1. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły