UFC

(VIDEO) Były mistrz padł już w 1. rundzie! Kai Kara France ponownie szybko kończy rywala!

W drugiej walce na UFC 269 zobaczymy debiut Cody’ego Garbrandta w nowej kategorii wagowej. „No Love” postanowił zejść dywizję niżej, do muszej, a tam powita go młodszy o 2 lata Kai Kara France.

Występ Kaia Kary France’a na UFC 269 będzie 2 walką w tym roku. Nowozelandczyk nie może zaliczyć serii ostatnich kilku pojedynków do szczęśliwej. „Don’t Blink” pierwsze 3 starcia w UFC zwyciężał decyzjami. W 2019 roku dobra passa została jednak przerwana przez obecnego mistrza, Brandona Moreno na UFC 245. Choć po tym Kai Kara France pokonał na punkty Tysona Nama, to w kolejnym występie odklepał po gilotynie ze strony Brandona Royvala, Nowozelandczyk powrócił w tym roku kalendarzowym nokautując już w 1 rundzie Rogerio Bontorina.

Cody Garbrandt choć starszy o 2 lata, ma 2 razy mniej stoczonych pojedynków. To jednak „No Love” może się pochwalić tytułem mistrzowskim w UFC w kategorii koguciej. Po imponującej serii 5 wygranych (w tym 4 przez KO/TKO), Garbrandt nie dał szans Dominickowi Cruzowi na UFC 207 w 2016 roku. Tu zaczęła się seria porażek, którą ostatnio wypomniał Sean O’Malley. Blisko rok później Cody bronił pasa przeciwko T.J.’owi Dillashawowi, jednak padł już w 2 rundzie. Próba odzyskania mistrzostwa zakończyła się jeszcze gorzej – „No Love” padł po TKO w 1 rundzie. Choć po 3 z rzędu porażce z rzędu przed czasem przyszła wygrana po imponującym KO na Raphaelu Assuncao, to w maju tego roku Cody Garbrandt został wypunktowany przez Roba Fonta.

Przebieg walki

Runda 1

„No Love” zaczyna z mocnym low kickiem. Znajduje się na zewnętrznej, ale między fighterami jest spory dystans. Kai Kara France na razie bardzo gościnny w nowej dywizji dla byłego mistrza, ale zaczyna powoli wyprowadzać ciosy pięściami, dokłada kopnięcia. Dobrze unika haków Garbrandta i sam szuka prawego sierpa. W końcu wyprowadza bardzo mocny prawy, po którym poszedł na deski Cody Garbrandt! Ratuje się ucieczką starszy Amerykanin,szuka sprowadzenia. Bardzo dobrze się zachował były mistrz koguciej. Po chwili fighterzy znów są na nogach, a tam PIEKIELNIE SZYBKI PROSTYM I PODBRÓDKOWYM ATAK YWYPROWADZA KAI KARA FRANCE! CODY GARBRANDT SKOŃCZONY JUŻ W 1 RUNDZIE!

Oficjalny wynik: Kai Kara France wygrywa przez TKO w 1. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.