KSW

(VIDEO) Roberto Soldić sparuje z Aleksandarem Rakiciem przed walką z Mamedem Khalidovem na KSW 65!


Już niecały miesiąc dzieli nas od największej walki w historii KSW, czyli starcia pomiędzy Roberto Soldiciem i Mamedem Khalidovem.

Pojedynek dwóch mistrzów będzie main eventem gali KSW 65, która odbędzie się w Arenie Gliwice 18 grudnia. Królujący w dywizji półśredniej Roberto Soldić obrał sobie za cel zdobycie drugiego tytułu, który aktualnie jest w posiadaniu legendy KSW.

Soldić jest uznawany za jednego z najmocniejszych zawodników w Europie. Fighter stoczył 22 zawodowe pojedynki i zwyciężył 19 razy, w tym aż 16 przez nokaut i raz przez poddanie.

„Chorwacki Robocop” ma za sobą świetną serię. Nie przegrał żadnego pojedynku od 2018 roku. Przez ten czas znokautował Du Plessisa, Bohrera i Kaszubowskiego, natomiast przez TKO pokonał Michała Materlę i Patrika Kincla. Jedynie Michał Pietrzak przetrwał pełen dystans, jednak przegrał po jednogłośnym werdykcie.

Przed Soldiciem wyjątkowo trudne zadanie. Mimo że jest 15 lat młodszy od mistrza wagi średniej Mameda Khalidova, to wciąż musi liczyć się z wyjątkowo niebezpiecznym rywalem. Mamed potrafi mocno zaskoczyć każdego przeciwnika. Aż 15 razy wygrywał przez nokaut i 16 przez poddanie.

Sprawdź!  Fake news o śmierci Pudzianowskiego! Zawodnik wściekły na autora! "Skręcić de**lowi łeb to za mało! Wpuścić go ze mną do klatki"

Co ciekawe, podczas przygotowań w klubie UFD GYM miał okazję sparować z czołowym zawodnikiem UFC w kategorii półciężkiej Aleksandrem Rakiciem. Austriak zajmuje aktualnie trzecie miejsce w rankingu.

To właśnie z nim Jan Błachowicz ma zmierzyć się w pierwszym pojedynku po utracie mistrzowskiego pasa. Starcie nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, jednak niemal pewne jest to, że do takiego pojedynku dojdzie w przyszłym roku nie wcześniej, niż w marcu.

Poniżej znajdziesz nagranie ze sparingu Roberto Soldicia z Aleksandrem Rakiciem:

Źródło: Instagram

Sprawdź!  Ziółkowski zdradził, o czym rozmawiał z Gamrotem po wygranej walce: "Mateusz może być bardziej wkurzony niż Borys"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.