UFC

(VIDEO) Ricky Turcios został Ultimate Fighterem! Co za akcje, co za wymiany!

Po wielu tygodniach kolejnych konkurencji i starć w końcu mamy finał sezonu The Ultimate Fighter! Na pierwszy ogień zmierzą się zawodnicy kategorii koguciej.

Runda 1

Hiestand od razu poszedł w zwarcie, ale Turcios dobrze sobie radzi. Widać po obu zawodnikach, że nie zamierzają odpuszczać! Hiestand po kolejnym klinczy udanie obala przeciwnika. Ricky stara się kontrolować pojedynek i posyła łokcie na głowię oponenta. Podjął próbę wstania, jednak Brady skutecznie wraca pojedynek na matę. Po powrocie do stójki znów dopada Turciosa na siatce i po klinczu obala, ale tam ma problemy! Ricky zapiął trójkąt nogami, przeciwnik jednak zdołał uciec! Turcios chce uniknąć kolejnego sprowadzenia i zajmuje plecy Hiestanda! Nie udaje mu się utrzymać z tyłu, rywal zajmuje pozycję z góry, ale ponownie łapie się w trójkąt nogami! Ricky nawet z gorszej pozycji nieźle pracuje. Starcie wraca do stójki i widać po Hiestandzie moc uderzeń młodszego przeciwnika! Turcios zachęca do wymian, posyła serie ciosów i nie boi przy tym przyjąć kontr!

Runda 2

W przerwie Turcios duszo ciężej oddychał. Hiestand znów szuka klinczu, mocno przy tym napiera na rywala. Turcios jednak skutecznie unika i ucieka od przeciwnika. Po chwili ponownie Brady idzie po obalenie, ale nie jest w komfortowej pozycji, Turcios złapał rękę Amerykanina i wyglądało przez chwilę na próbę Kimury. Pojedynek wraca jednak na środek oktagonu. Turcios przypominać może Maxa Hollowaya, przyjmuje uderzenia i nic z tego nie robi. Poszedł w końcu po obalenie i zajął plecy Hiestanda! Ten go jednak zrzuca z pleców i po tylnym klinczu sam sprowadza walkę do parteru! Turcios świetnie jednak ucieka i zaczął pracować nad gilotyną! Seria kapitalnych przejść w parterze i ponownie Hiestand znajduje się z góry. Znów fighterzy wracają na nogi, klincz na siatce i Turcios cały czas pozostaje aktywny. Brady posyła serię podbródkowych, Ricky odważnie atakuje sierpami, ale syrena kończy tę odsłonę!

Runda 3

Turcios wyczekuje oponenta, ten stara się zdjąć głowę z karku sierpami. Hiestand posyłał następne mocne ciosy, ale sam przyjął piekielnie mocną kombinację lewy-prawy i znalazł się na macie! Dzięki utrzymaniu za nogi udało mu się przetrwać i po chwili przejął kontrolę w klinczu na siatce. Inkasuje tam także kilka ciosów. Hiestand przeniósł w końcu starcie do parteru, ale tam Turcios poszedł po nieudaną skrętówkę. Wstając znów oberwał sierpem, ale mimo wszystko to on przeważa. W brudnym boksie włącza łokcie, Brady wciąż jednak stoi! Ricky stara się być nieustępliwy, uderza raz po raz i chce tym przekonać sędziów do swojej wygranej. Hiestand obudził się na ostatnie 10 sekund, ale mógł też nie dotrwać do ostatniej syreny! Wydaje się, że zwycięzca może być tylko jeden!

Sprawdź!  Kevin Lee nie uważa, że Khabib Nurmagomedov powinien być uznany za najlepszego fightera. "Nie spotkał się z najtwardszymi..."

Oficjalny wynik: Ricky Turcios zwycięża The Ultimate Fighter 29 w dywizji koguciej po niejednogłośnej decyzji!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *