UFC

(VIDEO) Paulo Costa wygrywa krwawą wojnę! Luke Rockhold znów przegrywa!

Wielu fanów nie mogło doczekać się tego pojedynku! Na UFC 278 powrócił były mistrz wagi średniej, Luke Rockhold. Amerykanin spotkał się z byłym pretendentem, Paulo Costą.

Choć Dana White zarzekał się, że już do tego nie dopuści, Paulo Costa po raz kolejny wystąpił w wadze średniej. Brazylijczyk demolował każdego oponenta, którego postawiła przed nim federacja i stoczył kapitalną wojnę z Yoelem Romero w 2019 roku. Z Israelem Adesanyą nie miał jednak żadnych szans – Nigeryjczyk pokonał go przez TKO w 2. rundzie, a rok później Marvin Vettori zdominował go na przestrzeni 25. minut, choć Costa nie wypełnił limitu i trzeba było ustalić catchweight.

Aż trzy lata zajął Luke’owi Rockholdowi powrót do oktagonu. Amerykanin podchodził do UFC 278 na fali dwóch porażek z rzędu. Yoel Romero skończył go w 3. rundzie na UFC 221, a Jan Błachowicz lewym sierpem zawrócił z powrotem do kategorii średniej. Rockhold miał wystąpić już w ubiegłym roku, ale jego starcie z Seanem Stricklandem nie doszło do skutku.

Paulo Costa vs. Luke Rockhold – relacja z walki

Runda 1

Jednocześnie atakują obaj zawodnicy. Rockhold mocno kopie, szuka też obalenia. Costa mocno odpowiada i utrzymuje Amerykanina na siatce. Mocny prawy naruszył Luke’a Rockholda, Brazylijczyk obala! Wypracowuje sobie dogodną pozycję i obija łokciami i młotkami Amerykanina. Ten szukał trójkąta nogami, ale omal nie nadział się na trójkąt rękoma Costy! Brazylijczyk zdobywa dosiad, ale tylko na moment. Mocne uderzenia w żebra byłego mistrza. Zrzuca w końcu Brazylijczyka Amerykanin. Szuka mocnych kopnięć Amerykanin, Paulo Costa zachęca go by wyprowadzał kolejne kopnięcia na wątrobę. Chwila klinczu, powrót na środek oktagonu i Rockhold szuka middle kicka, zaraz atakuje prawym sierpem.

Sprawdź!  Wrzosek mógł szybko trafić do UFC! Zdradził, kiedy się z nim kontaktowano

Runda 2

Amerykanin zajmuje środek klatki i trafia mocnym lewym. Poprawił zaraz Rockhold i ruszył po sprowadzenie. Z łatwością poradził sobie Brazylijczyk i walka wróciła do stójki. Mocny lewy hak Paulo Costy. Obaj ciężko dyszą, dobrze atakuje Brazylijczyk. Kopie po obrocie były mistrz, trafia go prostym w tułów Costa. Ledwo żywy Amerykanin, okopuje nogę przeciwnika. Znów mocne kopnięcia na głowę Costy, który odpowiada obrotówką, zasypuje przeciwnika ciosami w tułów, ale jeden z nich ląduje za nisko. Po powrocie znów Rockhold atakuje kopnięciami, nie trafia w głowę, ale w nogę owszem. Odpowiada kombinacjami Brazylijczyk, ale jest niecelny. Atakuje Paulo Costa, ucieka oponent. Soczyste kopnięcie Paulo na wątrobę i próba mocnego prawego sierpa kończy rundę.

Runda 3

Paulo Costa atakuje od początku, ale trafia go mocno Rockhold! Idzie po dosiad, ale z łatwością radzi sobie „The Eraser”. Trafia raz za razem Brazylijczyk, Amerykanin szuka mocnego ciosu, który w końcu dochodzi szczęki rywala! Paulo Costa chowa ręce i kopie przeciwnika z obrotu na korpus. Szuka obalenia Rockhold, ale z łatwością przewraca go do pozycji bocznej Brazylijczyk. Prostuje się Paulo Costa, uderza, a za moment ląduje za plecami Amerykanina. Walczy ile ma sił Luke Rockhold, ale odwraca go silniejszy Brazylijczyk, po czym sam ląduje na plecach. Pojedynek dojdzie jednak do decyzji!

Oficjalny wynik: Paulo Costa wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.