UFC

Garry pokonał Neala przez niejdnogłośną decyzję! Wyrównana walka na UFC 298 [VIDEO]

Właśnie zakończyła się kolejna walka w karcie UFC 298. W wadze półśredniej Geoff Neal zmierzył się z polaryzującym Ianem Machado Garrym.

Pojedynek 8. w rankingu „Handz of Steel” oraz 10. „The Future” było swego rodzaju starciem pokoleń. Gdy bowiem Geoff Neal dostawał się do UFC w 2017 roku, Irlandczyk był jeszcze 2 lata przed zawodowym debiutem. Amerykanin ma oczywiście większe doświadczenie, a w samej organizacji Dany White’a ma już 10 pojedynków. W swoim ostatnim występie musiał uznać wyższość Shavkata Rakhmonova, który poddał go w 3. rundzie.

Jego rywalem na UFC 298 był Ian Machado Garry, który podobnie do innego Irlandczyka, szybko zanotował wzrost notowań u włodarzy organizacji. „The Future” debiutował z rekordem 7-0, a obecnie jego seria wynosi 13 wygranych z rzędu. Czy tym razem również Garry odniósł wygraną?

UFC 298: Neal vs Garry – RELACJA

RUNDA 1

Zawodnicy zaczęli od wyczuwania dystansu, Garry zaatakował lowem i frontem. Neal krąży wokół klatki, też trafił low kickiem. Irlandczyk odpowiedział strasząc kopnięciem na głowę. Geoff Neal markuje zejście po uderzenie na korpus. Czai się na mocny prawy Ian, niezłe kopnięcie celowane w głowę Amerykanina, które trafiło w gardę. Zaszarżował „Handz of Steel” i Garry przekonał się o sile jego dłoni! Zamknął go w klinczu na siatce Amerykanin, skąd ucieka mu w końcu „The Future”. Rozeźlony Irlandczyk odrabia stracone sekundy, trafił kopnięciem i prawym. Cofa się jednak w linii prostej, co wykorzystał Neal trafiając go w szczękę. Mocne kopnięcia Garry’ego kończą rundę.

RUNDA 2

Sprawdź!  UFC 277 - karta walk, rozpiska. Kiedy UFC 277? Godziny transmisji, gdzie oglądać transmisję na żywo UFC 277: Peña vs. Nunes 2?

Neal od razu zaczął wywierać presję na młodszym rywalu. Garry dobrze jednak trafia lewym, skutecznie atakuje Irlandczyk. Rywal ponownie zamknął go w klinczu na siatce. Garry celuje prawym, dokłada kolano, ale też kontruje lewym Amerykanin. Ian wyprowadza bardzo mocne kopnięcia, ale ciężko jest mu czysto trafić przeciwnika. Neal szuka brudnego boksu w klinczu, ciasno związał oponenta, którego jeszcze trafił podbródkiem przy rozerwaniu. Mocny atak Geoffa, który zaraz w odpowiedzi inkasuje front i high kick na głowę. Świetnie skrócił dystans Neal, mocny prawy sięgnął głowy Garry’ego! Postraszył go też wysokim kopnięciem i posłał kolejną groźną kombinację.

RUNDA 3

Neal próbuje skrócić dystans, ale świetnie uchylił się mu przeciwnik. Garry zerwał klincz, mocno kopie, ale „Handz of Steel” posłał mocne razy na schaby Irlandczyka. „The Future” dobrze wszedł z kolanem na głowę, ucieka z linii strzału Amerykanina. Garry pozostaje aktywny, choć nie posyła dłuższych kombinacji. Neal trafił z lewym prostym w kontrze, 26-latek celnie zaatakował dwoma prostymi i kolanem. Irlandczyk dużo krąży po klatce, Neal go goni, ale traci cenne sekundy. Niezła szybka kombinacja Garry’ego, którego postraszył jeszcze oponent.

Sprawdź!  Michał Oleksiejczuk ostro o freakach - robisz, k**wa, gówno w telewizji, a potem pchasz się do MMA

Wynik walki: Ian Machado Garry wygrał niejednogłośną decyzją sędziów!

Artykuł w trakcie aktualizacji.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.