UFC

(VIDEO) Grapplerska dominacja Meraba Dvalishviliego! Koniec marzeń Aldo o pasie wagi koguciej?

Podczas UFC 278 spotkało się dwóch czołowych pretendentów wagi koguciej. Były mistrz dywizji piórkowej, Jose Aldo, zmierzył się z groźnym Gruzinem, Merabem Dvalishvilim.

Uznawany za najlepszego piórkowego w historii, Jose Aldo postanowił zawojować kolejną kategorię wagową. Brazylijczyk przegrał w ostatniej odsłonie pojedynku z Petrem Yanem, ale od tamtego pojedynku nie ma sobie równych. Aldo pokonał Marlona Verę i Pedro Munhoza, a następnie zdominował Roba Fonta. Ewentualna wygrana na UFC 278 mogła mu pozwolić poważnie myśleć o starciu z mistrzem wagi koguciej.

Oponentem Brazylijczyka był 31-letni Merab Dvalishvili. Gruzin rozpoczął karierę w największej federacji MMA na świecie od dwóch przegranych, ale wrócił na właściwe tory i już nie zaznał porażki. Popularny „The Machine” dominował dzięki swojemu kapitalnemu grapplingowi każdego z siedmiu przeciwników. Przed UFC 278 Dvalishvili zajmował szóstą lokatę w TOP 10 wagi koguciej, podczas gdy Brazylijczyk trzecią.

Jose Aldo vs. Merab Dvalishvili – relacja z walki

Runda 1

Rozpoczął Gruzin niecelnym obrotowym kopnięciem, zaraz trafia prawym low kickiem. Cofa się Jose Aldo przed pojedynczymi atakami Dvalishviliego, sam próbuje odpowiedzieć. Rusza po obalenie „The Machine”, z łatwością ucieka Brazylijczyk. Atakuje Gruzin, ale zaraz obrywa mocnym kopnięciem w łydkę. Dobry prosty Aldo na tułów i kolano w kontrze szarżującego rywala. Znów mocne kopnięcie byłego mistrza wagi piórkowej. Presja Gruzina, atak prawym i lewym tylko po to, by wejść w nogi przeciwnika. Lewy sierpowy Dvalishviliego przy rozerwaniu, ale blokuje go Aldo. „The Machine” atakuje pojedynczymi uderzeniami, Brazylijczyk w swoich jest niecelny. Poszukał jeszcze latającego kolana na koniec odsłony.

Sprawdź!  (VIDEO) Ankalaev w końcu wygrywa przed czasem! Smith rozbity w 2. rundzie!

Runda 2

Dvalishvili atakuje kopnięciami na nogę wykroczną. Jose Aldo próbuje piekielnego lewgo sierpa. Dużo aktywniejszy jest Gruzin, ale nadziewa się na lewy w kontrze. Kolejna próba sprowadzenia, Brazylijczyk utrzymuje się na nogach. Kolana w klinczu ze strony „The Machine”. Sporo tych uderzeń leci na nogi byłego mistrza, który ewidentnie się tym znudził. Rozerwanie i atakuje Aldo. Niezła kombinacja zakończona high kickiem i znów idzie w klincz na siatce Dvalishvili. Śmieje się z ofensywy rywala Jose Aldo, za co obrywa barkiem. Zawodnicy lądują na środku klatki i obaj atakują. Próba potężnych bomb z obu stron, ale runda kończy się klinczem na siatce.

Runda 3

Dvalishvili od razu idzie po nogę, szybko odpycha go Brazylijczyk. Dobry prawy Gruzina, zaraz kolejna niezła kombinacja. Aldo na wstecznym, ale kontruje w końcu niezłym kolanem. Cały czas aktywny jest „The Machine”, Brazylijczyk kąsa prostym, ale nie wygląda, jakby miał zwyciężyć w tym starciu. Mocna kombinacja Dvalishviliego, prawy sierp dochodzi szczęki Aldo. Miesza różne uderzenia Gruzin i znów idzie po nogę oponenta. Próbuje rzutu przez biodro, za moment trzyma tylny klincz i okopuje do końca walki nogę byłego mistrza wagi piórkowej.

Oficjalny wynik: Merab Dvalishvili wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.