KSW

(VIDEO) Parnasse wraca na tron KSW! Pokonał Daniela Torresa!

Za nami co-main event i wielki rewanż pomiędzy Salahdine’em Parnase’em i Danielem Torresem. W kolejnym starciu czeka na nas historyczna walka Soldić vs Khalidov.

Salahdine Parnasse i Daniel Torres po raz pierwszy w klatce spotkali się w styczniu tego roku. Wówczas to, w walce wieczoru gali KSW 58 Parnasse stanął do obrony pasa wagi piórkowej. Ku zaskoczeniu wszystkich już w pierwszej rundzie Torres znokautował mistrza po trafieniu przedramieniem.

Ze względu na błyskawiczny przebieg walki szybko pojawiły się głosy mówiące o konieczności doprowadzenia do rewanżu. Salahdine musiał jednak najpierw stoczyć kolejny pojedynek w klatce KSW. I tak, podczas gali KSW 61, Parnasse zmierzył się z efektownie walczącym Filipem Pejiciem, które pokonał w drugiej rundzie.

Daniel Torres natomiast chciał w nadchodzącym boju udowodnić, że jest pełnoprawnym mistrzem, a zwycięstwo nad Parnasse’em nie było przypadkowe. Chciał pokazać, jak ważne jest dla niego to, co osiągnął w klatce KSW i ile pracy włożył w dojście na szczyt.

Niestety Torres stracił mistrzowski pas zanim w ogóle doszło do walki. Zawodnik bowiem nie wypełnił obowiązków i nie zmieścił się w wymaganym limicie wagowym kategorii piórkowej. Został więc ukarany przez organizację. Poza odebraniem pasa odjęto 30 procent z jego gaży.

Dla Parnasse nie miało to jednak większego znaczenia. Dla niego liczyło się jedynie pokonanie Torresa i odzyskanie utraconego pasa. Wciąż bowiem miał szansę odzyskania tytułu. Natomiast gdyby pojedynek zwyciężył Torres, pas i tak nie trafiłby w jego ręce.

Sprawdź!  Pudzianowski wysyła Materli ostrzeżenie przed KSW 70: "Michał musi wiedzieć, że..."

RELACJA

Runda 1:

Obaj panowie zaczęli od wyczucia dystansu. Rozpoczął Torres od niskiego kopnięcia. Obaj byli bardziej ostrożni. Torres ruszył z ciosami do przodu i poszedł po obalenie. To mu się nie udało, ale zaczął dociskać Francuza do siatki. Salahdine obrócił rywala. Francuz zaczął iść do przodu  trafił lewe kopnięcie na korpus. Daniel również trafił kopnięciem na tułów i znów spróbował obalenia, ale po raz kolejny nic z tego nie wyszło. Parnasse cały czas starał się trafiać z dystansu. Po jednej z wymian Daniel trafił krótkim prawym, po którym na chwilę Francuz padł na deski. Torres był z każdą sekundą coraz celniejszy. W końcówce tej odsłony trafił on rywala świetnym kopnięciem na korpus.

Runda 2:

Tym razem od niskiego kopnięcia zaczął Francuz. Następnie Parnasse trafił piekielnym wysokim kopnięcie, Daniel odpowiedział mocnym prawym. Daniel zaczął wywierać presję. Po krótkim spięciu Torres złapał klincz pod siatką i zaczął wywierać presję. Parnasse próbą gilotyny rozerwał klincz i zaatakował niskimi kopnięciem. Następnie Francuz obalił rywala, ale Torres szybko wstał do stójki i po powrocie do tej płaszczyzny Salahdine wystrzelił wysokie kopnięcie. Toress znów wrócił do wywierania presji oraz ruszył z mocnymi ciosami, które zostały przyjęte na gardę. Do końca rundy nie wydarzyło się już nic znaczącego. 

Runda 3:

Panowie znów wrócili do szachowania się. Do przodu z ciosami ruszył Torres, ale został szybko obalony. Jednak szybko walka wróciła do stójki. Francuz świetnie punktował ciosami prostymi. Daniel wystrzelił prawym wysokim kopnięciem. Torres  trafił dwoma szybkimi sierpami. Po jednej z akcji stójkowych złapał ciasną gilotynę na stojąco, ale Francuz zachował  się przytomnie i wybronił, ale ostatecznie to Torres znalazł na górze w parterze, gdzie zadawał krótkie ciosy na głowę rywala. Ostatnie sekundy Torres spędził w gardzie Francuza.

Sprawdź!  Juras o swojej formie przed walką z Pudzianem: "Sytuacja jest na tyle dziwna, że mimo iż trenowałem najmniej, to..."

Runda 4:

Parnasse rozpoczął od krótkiego prawego prostego i niskiego kopnięcia. Francuz wystrzelił szybkie kopnięcie na korpus i potem znów ruszył z ciosem prostym. Salahdine zaczął kąsać rywala uderzeniami prostymi. Torres ruszył po nogi i zaczął  dociskać rywala. Początkowo Daniel zdobył obalenie,a ale został szybko przetoczony i to on znalazł się w półgardzie. Po kilku sekundach Torres wrócił do stójki, gdzie trafiał Francuz. Była to do tej pory najlepsza runda byłego mistrza. Francuz cały czas świetnie pracował ciosami z dystansu. Do swojego arsenału dołożył dwa celne niskie kopnięcie. W końcówce doszło do świetnej wymiany z obu stron.

Runda 5:

Tym razem do przodu ruszył do przodu Torres a Parnasse złapał klincz, który został szybko rozerwany. Francuz znów zaczął trafiał prostymi ciosami, do których dołożył wysokie kopnięcie. Daniel zaczął wywierać presję, ale Salahdine unikał jego ciosów i świetnie go kontrował. Torres cały czas polował na pojedyncze mocne ciosy i starał się wciągnąć rywala w wymiany. Brazylijczyk ruszył do przodu, ale został skarcony świetną kontrą. Na 50 sekund przed końcem Torres trafił potężny prawym prostym. Po tej akcji Torres zdobył obalenia i do końca rundy spędził w półgardzie. Salahdine’a.

Sprawdź!  Mamed Khalidov zwraca się do kibiców przed walką z Roberto Soldiciem: "Czas, by pięści zastąpiły słowa. Teraz jedyne, na co czekam, to..."

Parnasse pokonał Daniela Torresa decyzją sędziów.

Karta walk gali KSW 65:

Main event:

83,9 kg/185 lb: Mamed Khalidov (35-7-2, 15 KO, 16 SUB) vs Roberto Soldić (19-3, 16 KO, 1 SUB) – walka o pas wagi średniej.

Co-main event:

65,8 kg/145 lb: Daniel Torres (12-4, 6 KO, 1 SUB) vs Salahdine Parnasse (15-1-1, 2 KO, 5 SUB) – walka o pas wagi piórkowej.

Karta główna:

65,8 kg/145 lb: Damian Stasiak (18-5, 8 KO, 3 SUB) vs Lom-Ali Eskijew (17-5, 8 KO, 2 SUB)
70,3 kg/155 lb: Roman Szymański (14-6, 2 KO, 3 SUB) vs Mateusz Legierski (7-0, 4 KO, 1 SUB)
120,2 kg/265 lb: Michał Kita (20-13-1, 12 KO, 5 SUB) vs Marek Samociuk (4-1, 1 KO)
77,1 kg/170 lb: Adam Niedźwiedź (8-4, 1 KO, 7 SUB) vs Miroslav Brož (12-3, 1 KO, 2 SUB)
93 kg/205 lb: Damian Piwowarczyk (4-0, 1 KO, 2 SUB) vs Marc Doussis (7-0 1NC, 5 KO, 2 SUB)
52,2 kg/115 lb: Anita Bekus (4-2, 2 KO) vs Magdalena Sormowa (10-3, 2 KO, 5 SUB)
65,8 kg/145 lb: Patryk Likus (1-0) vs Piotr Olszynka (6-7, 1 KO, 2 SUB)
61,2 kg/135 lb: Szamad Erzanukajew (0-0) vs Bartosz Rewera (1-0, 1 KO)

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.