KSW

(VIDEO) Lom Ali-Eskiev wygrywa z Damianem Stasiakiem po jednogłośnej decyzji sędziów

Damian Stasiak, były pretendent do pasa wagi koguciej, w drodze na szczyt kategorii piórkowej zderzył się z niebezpiecznym i lubiącym dawać mocne boje Lom-Alim Eskijewem.

Damian Stasiak wszedł do okrągłej klatki po raz drugi w tym roku. Pierwszy pojedynek stoczył w czerwcu na gali KSW 61. Jego rywalem był debiutujący w KSW Ukrainiec, Andreii Liezhniev, które poddał trójkątnym duszeniem nogami.

Dla Damiana walka z Liezhnievem była pierwszym pojedynkiem w kategorii piórkowej. Do tej pory w KSW Stasiak bił się w wadze koguciej, ale ostatecznie, ze względu na fizyczną rozbudowę swojego ciała, musiał przejść wagę wyżej.

Lom-Ali Eskijew wszedł do KSW w tym roku i zrobił to z przytupem. Podczas gali KSW 62 zmierzył się z innym debiutującym w organizacji zawodnikiem, Gilbertem Ordoñezem, którego poddał trójkątnym duszeniem rękami.

Eskiev bił się do tej pory głównie w Niemczech, ale walczył też w Austrii, Holandii, Słowacji, Rosji i w Polsce. Wywalczył także pas mistrzowski niemieckiej organizacji German MMA Championship.

RELACJA

Runda 1: 

Walkę rozpoczął Eskiev dwoma lewymi. Stasiak ruszył z dwoma ciosami. Niemiec trafił Polaka piekielnie mocnym prawym i następnie wywierał presję na Polaku. Damian trafił świetnym kopnięciem korpus i od razu uniknął dwóch sierpów swojego rywala. Eskiev złapał klincz i zaczął dociskać Polka. Nasz rodak obrócił pozycję, a potem rozerwał klincz. Lom-Ali  trafił Damiana kolejnym prawym, po których nasz rodak padł na deski. W parterze Niemiec trafił olbrzymią ilość ciosów i buło niezwykle blisko skończeni. Po powrocie do stójki w końcówce rundy Polak otrzymał piekielny podvródkowy, ale przytomni złapał klincz i przetrwał do końca tej odsłony.

Sprawdź!  (VIDEO) Hooi brutalnie znokautowany! Szczepaniak zmiażdżył rywala w 43 sekundy!

Runda 2:

Damian rozpoczął od obrotówki na korpus. Eskiev trafił dwa piekielnie mocne sierpy. Niemiec był niezwykle celny i jego ciosy robiły wrażenie na naszym rodaku. Stasiak złapał klincz i zaczął dociskać rywalka do siatki. Eskiev zdobył obalenie i znalazł się w półgardzie Polaka. Po powrocie do stójki „Webster” ruszył do przodu trafiając dwoma kopnięciami. Damian zaczął kopać w różnych płaszczyznach. Polak trafił świetnym bacfkistem i potem ruszył mocnymi ciosami na rywalu. Niemiec wyraźnie polował na mocne pojedyncze ciosy.

Runda 3:

Damian ruszył do przodu z ciosem i była próba przechwycenia ciosu, ale nic z tego nie wyszło. Damian zaczął dociskać rywala pod siatkę, ale został obalony przez Niemca.  Damian stara się wychodzić z parteru i po kilku łokciach z dołu Niemiec postanowił wstać do góry. Stasiak szedł do przodu i trafił rywala celną obrotówką na korpus.Po ciosie  supermana znów ruszył z ciosami i wywierał presję na rywalu. Polak trafił świetnym backfistem. Nasz rodak bardzo dobrze pracował kopnięciami. Eskiev trafił piekielnymi sierpami co wyraźnie odczuł nasz rodak. Stasiak cały czas trafiał wysokimi kopnięciami. W końcówce Damian Stasiak próbował skrętówki i po powrocie do stójki obaj poszli na wymiany, gdzie przeważał Polak. 

Sprawdź!  Alan Kwieciński o zarobkach w KSW i FAME: "Za którąś obronę pasa z kolei dostał tyle, co ja za pierwszą walkę"

Lom Ali-Eskiev pokonał Damian Stasiaka jednogłośną decyzją sędziów.

Karta walk gali KSW 65:

Main event:

83,9 kg/185 lb: Mamed Khalidov (35-7-2, 15 KO, 16 SUB) vs Roberto Soldić (19-3, 16 KO, 1 SUB) – walka o pas wagi średniej.

Co-main event:

65,8 kg/145 lb: Daniel Torres (12-4, 6 KO, 1 SUB) vs Salahdine Parnasse (15-1-1, 2 KO, 5 SUB) – walka o pas wagi piórkowej.

Karta główna:

65,8 kg/145 lb: Damian Stasiak (18-5, 8 KO, 3 SUB) vs Lom-Ali Eskijew (17-5, 8 KO, 2 SUB)
70,3 kg/155 lb: Roman Szymański (14-6, 2 KO, 3 SUB) vs Mateusz Legierski (7-0, 4 KO, 1 SUB)
120,2 kg/265 lb: Michał Kita (20-13-1, 12 KO, 5 SUB) vs Marek Samociuk (4-1, 1 KO)
77,1 kg/170 lb: Adam Niedźwiedź (8-4, 1 KO, 7 SUB) vs Miroslav Brož (12-3, 1 KO, 2 SUB)
93 kg/205 lb: Damian Piwowarczyk (4-0, 1 KO, 2 SUB) vs Marc Doussis (7-0 1NC, 5 KO, 2 SUB)
52,2 kg/115 lb: Anita Bekus (4-2, 2 KO) vs Magdalena Sormowa (10-3, 2 KO, 5 SUB)
65,8 kg/145 lb: Patryk Likus (1-0) vs Piotr Olszynka (6-7, 1 KO, 2 SUB)
61,2 kg/135 lb: Szamad Erzanukajew (0-0) vs Bartosz Rewera (1-0, 1 KO)

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.