Boks

Tyson Fury pewny wygranej w walce z Usykiem: „Będzie uciekał po ringu jak mała dz***”

Już niedługo w wadze ciężkiej może dojść do największego pojedynku w tym wieku. Mowa o pierwszym od 23 lat pojedynku o miano niekwestionowanego mistrza.

13 listopada 1999 roku Lennox Lewis pokonał Evandera Holyfielda i został ostatnim niekwestionowanym mistrzem świata w dywizji królewskiej. Od tamtego historycznego momentu nie widzieliśmy więcej pojedynku o cztery najważniejsze tytuły – WBC, WBA, IBF i WBO.

Tyson Fury o walce z Ołeksandrem Usykiem

Teraz w takiej walce mają zmierzyć się „Gypsy King” posiadający pas WBC oraz Ołeksandr Usyk, który jest mistrzem pozostałych federacji. Promotor Frank Warren w ostatnim wywiadzie dla IFL TV potwierdził, że oba obozy są w trakcie negocjacji i pracy nad kontraktami:

– [Tranksrypcja ringpolska.pl] Jesteśmy jednomyślni i zmierzamy w tym samym kierunku. Teraz pracujemy nad kontraktami. Jeśli chodzi o datę walki, to mówimy o początku marca, zaś w kwestii lokalizacji decyzja jeszcze nie zapadła. Najpierw jednak musimy ustalić warunki samej walki, bo bez tego nie mamy nic. Najpierw sam pojedynek, a potem jego miejsce.

Kiedy walka zostanie ogłoszona, nie ma wątpliwości, że ogromne emocje czekają nas nie tylko w ringu, ale także poza nim. Słynący ze swojego trash talku Tyson Fury już teraz podgrzewa atmosferę i wbija szpilki w swojego rywala. W ostatnim wywiadzie dla Telegraph Sport stwierdził:

Sprawdź!  Tyson Fury zmierzy się z Oleksandrem Usykiem? Brytyjczyk i jego ojciec komentują! "Według mnie teraz powinien być..."

– Nie sądzę, by Usyk był na tyle duży i silny, by wytrzymać moje ciosy. To jest duże wyzwanie, ale myślę, że on będzie uciekał po ringu jak mała dziw***. Będę na niego polował, a gdy go dorwę, to rozwalę.

Źródło: ringpolska.pl

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.