UFC

Błachowicz opowiada na szokujący wpis zawodnika UFC! „Łatwo jest oddać komuś nieswoją niepodległość”

Jan Błachowicz postanowił odpowiedzieć zawodnikowi UFC, który zamieścił na swoich social mediach szokujący wpis dotyczący wojny na Ukrainie.

Od 24 lutego Ukraina broni się przed atakami rosyjskich wojsk. Władimir Putin wystał nawet do stolicy najemników nazywanych grupą Wagnera, którzy mają jedno konkretne zadanie – zabić prezydenta Zełenskiego i członków jego rządu.

Swojej ojczyzny broni m.in. pięściarz Wasyl Łomaczenko, który wstąpił do Batalionu Obrony Terytorialnej. Do Ukrainy wrócił także mistrz świata Ołeksandr Usyk, a w Kijowie przebywają bracia Kliczko, którzy ogłosili, że są gotowi chwycić za broń.

Niemal cały świat wspiera Ukrainę w walce z Rosją. W sieci możemy znaleźć jednak szokujące komentarze dotyczące wojny. Między innymi kilka z nich opublikował kontrowersyjny zawodnik UFC Sean Strickland, który stwierdził, że Ukraina powinna paść na kolana przed Rosją. Na swoim Twitterze napisał:

– Ukraina powinna paść na kolana i zostać Rosją… Wiem, że jest do dupy i tak, możecie wygrać… Ale czy naprawdę chcecie zostać nowym Afganistanem na następne 30 lat? Nie twierdzę, że to w porządku, ale to, co ciężko przełknąć wyjdzie na dobre.

Następnie próbował wytłumaczyć swoje słowa, gdyż wielu Internautów skrytykowało jego wypowiedź. Głos zabrał nawet sam Jan Błachowicz, który odpowiedział Stricklandowi. Słowa byłego mistrza UFC poparło wielu kibiców.

Sprawdź!  "Potrzebuję czegoś na rozgrzewkę" Kevin Holland chce walczyć z Krzysztofem Jotką

– Zrobiłbyś to? Łatwo jest oddać komuś nieswoją niepodległość… Historia Europy Wschodniej jest pełna walk i cierpienia. Ukraina – jako kraj i jako naród – wiele przetrwała. Ich opór jest zrozumiały i godny podziwu. Wolność!

Źródło: Twitter

Sprawdź!  Mateusz Gamrot wskazuję najtrudniejsze starcie w karierze: "Po tej walce wprowadziłem najwięcej zmian w..."

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.