KSW

(VIDEO) Materla wygrywa po ciężkim boju z Kendallem Grovem! Kończy rywala w drugiej rundzie!

W walce wieczoru szczecińskiej gali KSW 78 wystąpił Michała Materla. Popularny „Cipao” zmierzył się w rewanżu za pojedynek sprzed niemal 10. laty, a jego oponentem był Kendall Grove.

Były mistrz KSW Michał Materla powrócił po jednorazowym występie w wadze ciężkiej do kategorii średniej. Szczecinianin uległ w ostatnim pojedynku Mariuszowi Pudzianowskiemu, który brutalnie znokautował go już w 1. rundzie. Dla „Cipao” była to rekordowa, 27. walka w największej europejskiej organizacji MMA.

Michał przygodę z MMA zaczynał już w 2003 roku, a wchodził do klatki z mat brazylijskiego jiu-jitsu. Przez wiele lat wraz ze swoim bliskim przyjacielem, Mamedem Khalidowem, stanowili o sile federacji i byli jej twarzami. Gala KSW 78 nie mogła się odbyć bez udziału zbliżającego się do końca kariery Michała Materli.

Przeciwnikiem Polaka był Kendall Grove. Wielu fanów miało spore zastrzeżenia co do tego zestawienia. Sam pojedynek ma swoją historię, gdyż panowie spotkali się na KSW 23 w 2013 roku. Po krwawej wojnie zwyciężył wówczas „Cipao”, a „Da Spyder” miał już za sobą występy w największej lidze świata – UFC. Później mierzył się między innymi w Bellatorze, ale ostatnią walkę w MMA stoczył… przed trzema laty. przerwał tym samym passę 2. porażek przed czasem.

Sprawdź!  Mirosław Okniński uderza w Bartosińskiego! "Jak on wygląda? To trzeba przyjąć..." [WIDEO]

Materla vs. Grove – RELACJA

RUNDA 1

Materla atakuje prawym i lewym, sięga głowy Hawajczyka. Poluje na wątrobę Michał, Grove dobrze kontruje. Szczecinianin atakuje prostymi, kontruje go Kendall. Szuka podbródkowych Da Spyder, dobrze odpowiada na szarżę Polaka. Dochodzi bardziej do głosu Grove, oberwał kilkukrotnie Materla. Zaczyna szukać ciosów na korpus Polak, idzie też po sprowadzenie. Kendall dobrze broni, trafia high kickiem na gardę. Latające kolano dochodzi do głowy Cipao! Mocny lewy hak na wątrobę Michała, poszła prawa okrężna na głowę przeciwnika. Grove atakuje, odchylił się Materla i skontrował. Zaraz jednak obrywa trzema czystymi ciosami. Lewy Szczecinianina, ale świetnie odpowiada Hawajczyk.

RUNDA 2

Materla skraca dystans prostymi, ale Grove dobrze go obija w odpowiedzi. Potężny prawy Hawajczyka, ale trafia Polak! Kendall na macie, mocne bomby Cipao zza pleców! Skręca się jednak Da Spyder i łapie Szczecinianina w pełną gardę. Dobrze kombinuje Cipao, obija żebra i wyprowadza mocny cios na szczękę. Podnosi się Materla, musi bardzo uważać na długie kończyny Grove’a. Wracają na nogi, mocny podbródek Kendalla. Michał nie trzyma gardy i przyjmuje na szczękę proste rywala. Trafia w końcu Materla! Zasypuje przeciwnika ciosami Polak, lecą łokcie na głowę Grove’a i sędzia kończy walkę!

Sprawdź!  Roberto Soldic zapowiada swój występ na wrześniowej gali KSW

Oficjalny wynik: Michał Materla wygrywa przez TKO w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.