KSW

(VIDEO) Świetna walka Jakuba Wikłacza! Zdominował Bruno Santosa w parterze!

Podczas gali KSW 71 doszło do konfrontacji na szczycie wagi koguciej. W boju tym Jakub Wikłacz, numer 1 rankingu tej kategorii wagowej, zmierzył się z byłym pretendentem do pasa i aktualnym numerem 3, Bruno Augusto dos Santosem.

Jakub Wikłacz walczył ostatni raz we wrześniu 2021. Podczas gali KSW 63 zmierzył się z byłym mistrzem, Antunem Račiciem. Panowie od początku pojedynku postawili na grę parterową, w której lepszy okazał się Polak. Wikłacz szybko przejął kontrolę na macie, złapał Antuna w duszenie gilotynowe i poddał go już w pierwszej rundzie starcia.

Po tym pojedynku dużo mówiło się o walce Jakuba o pas mistrzowski z Sebastianem Przybyszem, ale choroba wykluczyła Wikłacza z tego zestawienia. Jakub miał już okazję dwa razy mierzyć się z Sebastianem. Po raz pierwszy, jeszcze poza KSW, wygrał z nim przez decyzję. W trakcie drugiej konfrontacji, do której doszło na gali KSW 53, przegrał przez techniczny nokaut.

Bruno Augusto dos Santos zaczął swoją przygodę z KSW od mocnego uderzenia i walki o mistrzowski pas z Antunem Račiciem. Młody Brazylijczyk postawił bardzo trudne warunki doświadczonemu czempionowi, ale ostatecznie przegrał z nim na punkty. W drugim boju Dos Santos zmierzył się z Pawłem Polityłą i tym razem to jego ręka została uniesiona w geście zwycięstwa.

Sprawdź!  Anita Bekus

Po zmianie na tronie wagi koguciej KSW, Bruno ponownie staną do boju o pas, ale tym razem zmierzył się z Sebastianem Przybyszem. Konfrontacja potrwała trzy rundy, a sytuacja w walce zmieniała się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie jednak Bruno dał się złapać w technikę kończącą i ponownie to mistrz okazał się od niego lepszy.

RELACJA

Runda 1

Wikłacz od razu zaczął frontalnymi kopnięciami na twarz Brazylijczyka. Z łatwością podszedł do rywala i natychmiast go obalił! Bruno Santos szukał łokcia z dołu, Polak zaś znakomicie go wyłącz i szuka przejścia do pozycji bocznej. Pracuje nad pozycją “Masa”, ale dobrze wybrania się brazylijski przeciwnik, który posyła krótkie ciosy z dołu. Skręcał się Bruno Santos, ale Wikłacz znakomicie zareagował i zdobył dosiad! Brazylijczyk mocno przyklejony do Polaka, który skręca się i zakłada trójką nogami! Złapał rękę rywala Wikłacz i trzymając balachę wyprowadza łokcie na głowę Santosa! Ten ucieka, ale “Masa” wciąż jest przyklejony i szuka kolejnych sposobów na poddanie. Obaj przed końcem rundy wyprowadzają jeszcze krótkie ciosy leżąc na plecach.

Runda 2

Sprawdź!  Duży underdog w walce Materla vs Paczuski! Znamy kursy bukmacherskie na KSW Colosseum 2!

Od razu mocne wymiany, Kuba Wikłacz wyprowadza kapitalne podwójne kombinacje na głowę Brazylijczyka. Bruno Santos atakuje obrotówką, jednak daleki jest od szczęścia. Obrywa Polak, jednak “Masa” mocno trafił z krótkiego dystansu. Uniknął ciosu Polak i poszedł po sprowadzenie. Santos odskoczył biodrami, ale Wikłacz szybko wyskoczył i zajął pozycję z boku. Bruno Santos z góry, mocno trzyma go Jakub. Sweep w wykonaniu Wikłacza i teraz to Polak jest z góry. Brazylijczyk atakuje krótkimi ciosami. Wikłacz dobrze pracuje kradnąc wszelkie miejsce oponentowi. Zmienił pozycję polski fighter i wyprowadził krótkie łokcie na głowę przeciwnika.

Runda 3

Polak atakuje kopnięciami na korpus, Bruno Santos stara się odzyskać punkty ciosami na siatce. Kuba Wikłacz przyjął kilka ciosów i sprowadził Brazylijczyka do parteru. Tam, jak w poprzednich rundach – przeciwnik wyprowadzał krótkie ciosy z dołu, ale kontrolował wszystko “Masa”. Kapitalnie przykleił się do Santosa i zmieniał pozycję jak tylko chciał aż zajął pełny dosiad. Brazylijczyk skręca się i chce odepchnąć od siatki jednak wciąż mocno kontroluje go Wikłacz. Do tego co Bruno Santos trafi, to Kuba odpowiada.

Sprawdź!  Najman zbyt pewny siebie? Mocne słowa do Pudzianowskiego! "Dwa razy się zastanów... Mamed, Szpilka, teraz moja kolej"

Po jednogłośnej decyzji sędziów zwyciężył Jakub Wikłacz.

Karta walk

Walka wieczoru:

Marian Ziółkowski (24-8-1, 1 N/C) vs. Sebastian Rajewski (12-6) – o pas wagi lekkiej

Karta główna:

Marcin Różalski vs. Errol Zimmerman – walka na zasadach K-1 w małych rękawicach

Borys Mańkowski (22-9-1) vs. Daniel Torres (13-5, 1 N/C)

Artur Szpilka (0-0) vs. Sergiej Radczenko (1-1)Roman Szymański (15-6) vs. Valeriu Mircea (26-7-1)

Jakub Wikłacz (12-3-1) vs. Bruno Augusto dos Santos (10-3)

Filip Stawowy (9-2) vs. Michal Martínek (9-3)

Donovan Desmae (15-8) vs. Artur Sowiński (22-13, 2 N/C)

Marc Doussis (7-1, 1 N/C) vs. Przemysław Dzwoniarek (3-1)

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.