UFC

(VIDEO) Magomed Ankalaev wypunktował Thiago Santosa i przedłużył swoją serię!

W walce wieczoru UFC Vegas 50 zobaczyliśmy występ fighterów z TOP 10 wagi półciężkiej. Thiago Santos spotkał się z groźnym Rosjaninem, Magomedem Ankalaevem.

Były pretendent do pasa mistrzowskiego, Thiago Santos, powrócił na ścieżkę zwycięstw dzięki jednogłośnej wygranej odniesionej nad Johnnym Walkerem. Występ na UFC Vegas 38 był pierwszym zakończonym z ręką w górze przez Brazylijczyka od czasu… KO w 2019 roku na Janie Błachowiczu. Popularny „Marreta” ma nadzieję, że przed końcem kariery jeszcze raz pojawi się w title fight’cie.

Na UFC Vegas 50 nie czekała go jednak łatwa przeprawa. Santos spotkał się w oktagonie z rozpędzonym Magomedem Ankalaevem. Rosjanin w karierze przegrał tylko raz, a miało to miejsce w debiucie w UFC. Niefortunnie odklepał wówczas w ostatniej sekundzie pojedynku z Paulem Craigiem. Ten wypadek przy pracy nie przeszkodził Ankalaevowi w rozjeżdżaniu kolejnych oponentów. Obecnie ma serię 7 kolejnych wygranych, a ostatnią odniósł na UFC 267. Jednogłośną decyzją pokonał wówczas innego byłego pretendenta, Volkana Oezdemira.

Przebieg walki

Runda 1

Thiago Santos mądrze czeka na ruch przeciwnika. Widać po nim doświadczenie w walkach na dystansie 5 rund. Ankalaev straszy kopnięciem na korpus, Santos atakuje nogę. trafił lewym w żebra rywala. Niskie kopnięcie na nogę wykroczną w wykonaniu Brazylijczyka, obrywa prawym sierpem w kontrze. Dobrze wyczekuje jego ruchów Rosjanin. Santos zaatakował front kickiem, ale został zblokowany. Podobnie stało się z frontalnym kopnięciem w wykonaniu Ankalaeva. Wymiana, mocne ciosy poszły z obu stron. Kolejny low kick Brazylijczyka. Ankalaev dobrze atakuje podchodzącego przeciwnika, poszedł niezły sierp, choć trochę przestrzelony. Próba kopnięcia a la żuraw w wykonaniu „Marrety”. Kolejny atak w jego wykonaniu, poszło kopnięcie na brzuch. Rosjanin odpowiada swoim.

Sprawdź!  Jon Jones sugeruje zakończenie kariery! "Nie jesteś mistrzem, jeśli nie obronisz pasa..."

Runda 2

Rosjanin od razu zaczął wywierać presję ruchami, posłał middle kicka na żebra Santosa. Brazylijczyk zaatakował prawym, ale był zdecydowanie za daleko. Kopnięcia w nogę Rosjanina, który szuka też kontry lewym sierpem. Ankalaev krąży krok w krok za przeciwnikiem, wyczekuje uderzeń Santosa. Ten stara się kombinować prostymi na tułów, wyprowadza mocne kopnięcie na nogę. Podobnie robi rywal, który trafia też lewym prostym. Wysokie kopnięcie na gardę Ankalaeva. Middle kick ze strony Rosjanina, szuka dziur Brazylijczyk. Dobrze wychodzą mu kopnięcia, coraz bardziej obija nogę oponenta. Ten jednak znakomicie kontruje trafiając lewym! Kolejny niezły atak Magomeda Ankalaeva. Dobry prawy prosty w kontrze. Posłał kombinację lewy prosty-prawy sierp i trafił Santosa! Ten jednak nie pozostał dłużnym i również mocno trafił lewym hakiem, nokdaunując przeciwnika!

Runda 3

Santos dalej kopie wykroczną nogę Rosjanina, ten odpowiada prawym w twarz. Wysokie kopnięcie Ankalaeva! Dosięgnął celu, jednak nie było to na miarę KO. Podchodzi bliżej Thiago Santos, musi wystrzegać się mocnych kontr. Ankalaev dobrze trafia kombinacją. Front kick na tułów Marrety. Wewnętrzny low kick w wykonaniu Rosjanina. Poszedł też w wymianę, a zaraz przyjął kolejnego kopniaka na łydkę! Atakuje lewym i kopnięciem na żebra, tym samym odpowiada Brazylijczyk! Podszedł bliżej Santos, ale nadział się na mocną kontrę lewym! Pracuje prawym prostym Ankalaev, trzyma dystans i ponownie obrywa w prawą nogę. Wyłapuje jedno z niskich kopnięć i trafia oponenta w twarz! Znów podchodzi Santos i podobnie jak wcześniej obrywa mocnym ciosem w kontrze!

Runda 4

Ankalaev zaczął wywierać większą presję, ale szybko odpowiada Thiago Santos. Mocna szarża w jego wykonaniu i latające kolano! Spokojnie jednak Rosjanin realizuje swój plan. Przyjmuje kopnięcie na lewy bok i posyła kombinację lewy-prawy w kontrze. Przestrzelone krótkie sierpy z obu stron. Straszy wysokim kopnięciem Rosjanin, zaraz posyła mocny okrężny lewy! Dobrze unika ciosów Brazylijczyka. Ten zaatakował znakomitą obrotówką, przed którą uchylił się Ankalaev. Cios na korpus w wykonaniu Rosjanina. Bliskie wymiany i mocny cios w wykonaniu Magomeda! Znalazł swój rytm Rosjanin. Mądrze pracuje nad dystansem prostymi i zapina klamrę na siatce. Broni się Brazylijczyk, ale ostatecznie zostaje przewrócony! Ankalaev posyła krótki łokieć, prostuje się na ostatnie sekundy i wyprowadza jeszcze pojedyncze uderzenia!

Sprawdź!  UFC 284: Jednogłośna wygrana Makhacheva. Rosjanin niekwestionowanym numerem 1 UFC! [VIDEO]

Runda 5

Magomed Ankalaev zaczął od mocnego frontalnego kopnięcia na kolano. Santos straszy szarżą, nic z tego jedna nie wynika. Dobrze kontruje atak Rosjanina i wyprowadza kolejny w tej walce low kick. Ankalaev z łatwością broni lewego prostego i sam atakuje z podwójną kombinacją. Dosięga go jednak jeszcze rywal! Atakuje Santos, jednak Ankalaev nie pozostaje dłużnym. Ponownie zapina oponenta w klinczu. Marreta postraszyło przerzutem przez biodro, ale walka nadal toczona jest w stójce. Sporo kolan wyprowadzonych przez Rosjanina. Szuka wyniesienia za jedną nogę, jednak świetnie unika tego Santos. Pojedyncze ciosy na żebra kończą tę mało emocjonującą odsłonę.

Wynik: Magomed Ankalaev wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.