KSW

(VIDEO) Dominacja Domina! Efektownie poddaje Likusa na KSW 77!

Interesujące zderzenie młodych talentów polskiego MMA było jedną z walk gali XTB KSW 77. W starciu tym 27-letni Michał Domin zmierzył się z 20-letnim Patrykiem Likusem.

Michał Domin ma za sobą trzy boje w okrągłej klatce KSW. Ostatni raz walczył na gali KSW 68, ale musiał uznać wówczas wyższość Patryka Kaczmarczyka. Wcześniej Domin podczas gali KSW 63 pokonał Szymona Karolczyka jednogłośną decyzją sędziów. W debiucie dla KSW Michał spotkał się z Robertem Ruchałą i został przez niego poddany. Teraz Michał chciał się odbić po ostatniej przegranej i wrócić na drogę zwycięstw.

Patryk Likus ma za sobą dopiero trzy profesjonalne walki MMA, ale udowodnił w nich, że stać go na wiele. Już w pierwszym boju, do którego doszło na gali KSW 59, w efektownym stylu wypunktował Cypriana Wieczorka. W drugim starciu nie dał żadnych szans Piotrowi Olszynce i wygrał przez nokaut obrotowym łokciem.

Patryk ostatni raz walczył w sierpniu tego roku i po raz pierwszy w karierze zanotował przegraną – w starciu z Pascalem Hintzenem musiał uznać jego wyższość w klatce. Starcie Michała Domina z Patrykiem Likusem zapowiadało się bardzo ciekawie. Obaj byli po przegranych i chcieli wrócić na drogę zwycięstw. Obaj też nadal są na początku swojej drogi przez świat MMA, ambitnie próbując wypłynąć na jego szerokie wody.

Sprawdź!  Pudzianowski zapowiada walkę w UFC!? Szef KSW komentuje zaskakujący wpis Dominatora!

RELACJA

RUNDA 1

Obaj bardzo spokojnie, Likus wyprowadza kopnięcia na nogę wykroczną oponenta. Domin czai się na kontrę, doskakuje w końcu z dwoma mocnymi ciosami. Szybko skraca dystans Michał, z łatwością unika ich Patryk i kontruje. Dużo kopnięć w jego wykonaniu, Domin szuka kombinacji zakończonej high kickiem, ale tylko pokręcił głowę Likus. Dużo kopnięć w nogę w jego wykonaniu, ale rywal też obił jego wykroczną kończynę. Klincz Michała, szuka obalenia. Wycina, ale wraca na nogi Patryk. Próbował on latającego kolana, Domin odpowiada nietrafioną szarżą. Trafia frontem na tułów Likus, ale Michał dobrze go kontruje! Obrotówki z obu stron, celniej i mocniej Domin, zaraz też trafia potężnym prawym. Coraz więcej uderzeń dochodzi głowy Likusa, który jeszcze na koniec walk znalazł się na deskach.

RUNDA 2

Domin od razu wyprowadził mocne uderzenia i na głowę i na korpus, Likus cofa się pod siatkę. Obity Patryk kontruje, Michał szybko wraca na nogi i zapina klincz. Mocne stompy w wykonaniu Domina, źle zaczął tę rundę fighter Matadores. Domin tymczasem kapitalnie obala rywala, Likus z łatwością jednak kontroluje go z dołu. Szuka balachy, przeciwnik zmienia pozycję na półgardę. Domin pracuje lewym barkiem, szykuje się trójkąt rękoma Michał! Likus się skręca, ale coraz większe problemy w jego wykonaniu! Odwraca się w końcu, Domin puszcza uchwyt! Wracają na nogi, Likus oberwał jeszcze czysto na szczękę. Obaj wycieńczeni, szukają jeszcze uderzeń na koniec i Likus trafia obrotowym łokciem!

Sprawdź!  Rutkowski niezadowolony z decyzji KSW: "Zostałem kopnięty w du*ę. Aż mi się przykro zrobiło"

RUNDA 3

Trafia z łatwością w żebra Michał Domin, Likus jednak nie ma zamiaru odpuszczać. Rywal doskakuje z prawym i bardzo mocno trafia. Obrotówka Patryka na korpus, zaraz przeciwnik kontruje, ale świetnie wygląda fighter Matadores ze spinning backfistem. Domin dobrze wyczekuje ataków Likusa i kontruje, tak samo dzieje się też przy próbie sprowadzenia. Likus na Patryk na deskach, Domin ma 2:30 na ewentualną próbę poddania. Obaj pracują uderzeniami, Domin zdawał się znów szukać trójkąta rękoma, ucieka “Proca”. Przetacza się on w końcu, ale daje się złapać w trójkąt! Domin ściąga głowę i odklepuje przeciwnik!

Oficjalny wynik: Michał Domin wygrywa przez poddanie w 3. rundzie!

Sprawdź wywiad po KSW 77:

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.