UFC

(VIDEO) Dan Hooker wygrywa przed czasem! Okopany rywal nie miał sił walczyć!

Główną kartę walk UFC 281 otworzyło starcie w kategorii lekkiej. Dan „The Hangman” Hooker zmierzył się w nim z Cluadio Puellesem.

-> Obstaw UFC 281 i oglądaj na żywo!

Dan Hooker mimo 32 lat na karku może się pochwalić ogromnym doświadczeniem. Nowozelandczyk, nie licząc występu na UFC 281, stoczył aż 33 walki, z których 21 wygrał, a 12 przegrał. W ostatnich latach to właśnie porażki często go dotykają. Na ostatnich 5 pojedynków zwyciężył tylko raz z Nasratem Haqparastem. O ile do Islama Makhacheva wyszedł jako zastępstwo niemal na ostatnią chwilę, o tyle do Arnolda Allena popularny „The Hangman” miał już pełen okres przygotowawczy. Ostatecznie jednak przegrał przez TKO w 1. rundzie.

Naprzeciwko Hookera w Madison Square Garden stanął Claudio Puelles. Młody Peruwiańczyk słynie z kapitalnych poddań, co mogliśmy zobaczyć w jego ostatnim występie. „Prince of Peru” dźwignią na kolano zmusił legendarnego Claya Guidę do odklepania. Tym samym 26-letni Puelles kontynuował swoją serię zwycięstw z rzędu.

Hooker vs Puelles – RELACJA

Runda 1

Hooker straszy od początku kopnięciami, ale nie rozpoczyna agresywnie. Puelles stara się wczuć w atak Nowozelandczyka i straszy go high kickiem. „Hamg,am” okopuje nogę, sporo też wyższych kopnięć, ale „Prince of Peru” rusza po skrętówkę! Hooker stara się wybronić, ale Claudio Puelles ciasno trzyma kończynę Nowozelandczyka. Kręci się Peruwiańczyk, Dan Hooker zachowuje spokój choć jest w ogromnych tarapatach! Wykaraskał się jednak z tego i znalazł się z góry i wraca do stójki. Puelles stracił sporo sił, ale wykonuje akcję typowo w stylu BJJ znów ruszając po nogę rywala. „Hangman” woli utrzymać walkę w stójce i dobrze trafia prostym. „Prince of Peru” raz jeszcze siada na macie sugerując zejście do parteru, czym tylko irytuje Nowozelandczyka.

Sprawdź!  Miesha Tate wróciła i znokautowała rywalkę! Od razu zaznaczyła, co ją interesuje!

Runda 2

Dan Hooker zaczyna agresywnie od frontu na korpus, oponent oczywiście szuka zejścia po nogę. Dobrze kopie, ale ewidentnie zostawił sporo w pierwszej rundzie. „Hangman” za to rozkręca się w stójce i trafia często i mocno! Dobry prosty, niezłe kopnięcie, a „Prince of Peru” rusza po nogę i nadziewa się na gilotynę! Puelles nie ma szans w stójce, szuka cały czas dolnej kończyny Nowozelandczyka, ale łatwo odpuszcza jego nogę. Hooker nie ma zamiaru toczyć walki w parterze i cały czas podnosi ją do stójki. Poszedł w końcu w tempo „Prince of Peru”, ale z łatwością wybronił się „Hangman”. Dobry sierp w wykonaniu Puellesa, Hooker odpowiada bardzo mocnym frontem na brzuch. Puelles obrywa kopnięciem na wątrobę i sędzia przerywa walkę!

Oficjalny wynik: Dan Hooker wygrywa przez KO w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.