UFC

(VIDEO) Dan Hooker znów przegrywa w 1 rundzie! Arnold Allen nadal niepokonany w UFC!

Co-main event gali UFC Fight Night w Londynie odbył się w dywizji piórkowej. Powracający do niej Nowozelandczyk Dan Hoker spotkał się z niepokonanym w UFC Arnoldem Allenem.

Arnold Allen tylko raz w karierze musiał uznać wyższość przeciwnika – miało to miejsce w 2014 roku, a jednogłośnie na kartach sędziowskich pokonał go wówczas Marcin Wrzosek. Po tym pojedynku popularny „Almighty” zaliczył jednak trwającą do dnia dzisiejszego serię 10. kolejnych wygranych. Po drodze pokonywał między innymi Nika Lentza, Gilberta Melendeza, czy też Sodiqa Yusuffa.

Na gali UFC London Allen przywitał powracającego do wagi piórkowej Dana Hookkera. Nowozelandczykowi niezbyt udała się przygoda w kategorii lekkiej. Choć „The Hangman” pokonywał między innymi Paula Feldera, czy Ala Iaquintę, nie radził sobie z czołówką dywizji. Dustin Poirier zdominował go w bitwie na przestrzeni 5. rund, a Michael Chandler skończył już w 1. rundzie. Po raz ostatni Dana Hookera oglądaliśmy w akcji na UFC 267. Nowozelandczyk zgodnie z przewidywaniami przegrał przez poddanie z Islamem Makhachevem.

Przebieg walki

Runda 1

Hooker natychmiast podchodzi blisko odcinając możliwości Allena. Ten jednak dobrze atakuje niskim kopnięciem. Tym samy odpowiada Nowozelandczyk, który jednak więcej pracuje krótkimi prostymi. Bardzo mocno trafia Arnold Allen, zachwiało The Hangamanem, a Anglik szarżował wyprowadzając szaleńcze sierpy! Cały czas w grze pozostaje jednak Dan Hooker. Rozbity Hangman, krwawi z nosa, ale wrócił do pełni świadomości. Po raz kolejny trafia go Almighty! Raz jeszcze zasypuje rywala serią ciosów i sędzia lituje się nad Danem Hookerem!

Oficjalny wynik: Arnold Allen wygrywa przez TKO w 1. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.