UFC

(VIDEO) CIĘŻKIE KO już w 1. rundzie! Frankie Edgar skończony na koniec kariery!

Kolejną walką w karcie głównej UFC 281 było pożegnanie Frankiego Edgara. Były mistrz wagi lekkiej postanowił stoczyć jeszcze jedno starcie, a jego oponentem został Chris Gutierrez.

-> Obstaw UFC 281 i oglądaj na żywo!

Ciężko być fanem UFC i nie znać postaci Frankiego Edgara. Wiecznie uważany za zbyt małego na wagę lekką Amerykanin w 2010 roku na UFC 112 kompletnie zdominował legendarnego B.J. Penna i sięgnął po koronę dywizji lekkiej, którą trzykrotnie obronił. Stracił ją jednak na rzecz Bensona Hendersona, a później spróbował swoich sił w kategorii piórkowej. Niestety w ostatnich latach „The Answer” radził sobie coraz gorzej i niejednokrotnie był nokautowany, czy to przez Cory’ego Sandhagena w zaledwie 28 sekund, czy ostatnio Marlona Verę przez front kick w 3. rundzie.

Fighterem, który stoczył ostatni taniec z Frankiem Edgarem był Chris Gutierrez. Amerykanin do pojedynku na UFC 281 wychodził na fali 3. kolejnych zwycięstw, z czego ostatnie odniósł w marcu bieżącego roku. Popularny „El Gupao” w największej federacji MMA na świecie przegrał tylko raz i miało to miejsce w debiucie w 2018 roku. Z 7. następnych walk wygrał w 6., a raz sędziowie orzekli remis.

Sprawdź!  Wiemy, z kim zawalczy Mateusz Gamrot! Powróci do oktagonu w czerwcu na UFC Fight Night 208!

Edgar vs. Gutierrez – RELACJA

Runda 1

Edgar nie forsuje od startu, daje atakować oponentowi, który straszy prostymi i low kickami. Zaczyna odpowiadać „The Answer”, ale zaraz obrywa serią zakończoną backfistem! I kolejne niskie kopnięcia w wykonaniu „El Guapo”. Frankie jest dużo wolniejszy, pozostaje w walce i posyła high kick, ale zaraz nadziewa się na kolano i zostaje znokautowany!

Oficjalny wynik: Chris Gutierrez wygrywa przez KO w 1. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.