UFC

(VIDEO) Clay Guida bliski skończenia poddaje rywala! Ależ występ „The Carpentera”!

Czas na walkę, w której łączny wiek obu fighterów wyniesie 80 lat! Clay Guida na UFC Vegas 44 podejmie w oktagonie Leonardo Santosa!

Clay Guida wchodząc do oktagonu na UFC Vegas 44 będzie miał 39 lat i wydaje się, że w UFC walczy całą swoją karierę. Popularny „The Carpenter” nieprzerwanie występuje w tej federacji od 2006 roku debiutując jeszcze na UFC 64. Mimo aż 15 przegranych wciąż utrzymuje angaż, bo choć obrywa – potrafi zaskoczyć. Zwyciężał między innymi z Anthonym Pettisem, B.J. Pennem, czy jeszcze w tym roku jednogłośną decyzją z Michaelem Johnsonem. Do grudniowego starcia Guida podchodzi jednak po porażce na punkty z Markiem O. Madsenem.

Jego oponentem będzie z kolei 41-letni Leonardo Santos. Brazylijczyk zadebiutował jeszcze w 2002 roku, choć trzeba zauważyć, że po porażce na punkty z Takanorim Gomim i przed drugą zawodową walką było aż 4 lata przerwy. Santos w UFC walczy od 2013 roku, a mierzył się między innymi z bardzo znanym w naszym kraju Normanem Parke. W marcu bieżącego roku Leonardo odniósł pierwszą porażkę w największej federacji MMA – Grant Dawson znokautował go w ostatniej sekundzie ich pojedynku.

Przebieg walki

Runda 1

I zaczął bujać się po oktagonie Guida! Dużo kiwek, jak zwykle, w wykonaniu Amerykanina. Zdecydowanie wyższy Brazylijczyk dobrze utrzymuje dystans, atakuje w końcu mocnym low kickiem. Trafił Leonardo Santos middle kickiem na wątrobę, Clay Guida przeżywa ciężkie chwile, chowa się do żółwia i wyłapuje kolejne ciosy! PODNO SIĘ! The Carpenter wrócił jeszcze na nogi, a tam Santos wyprowadza piekielnie mocne kolano, znów idzie w nogi Amerykanin! Sędzia nie kończy, Brazylijczyk patrzy na niego zdziwiony, a po chwili Clay Guida przechodzi jak gdyby nigdy nic na drugą stronę oktagonu! Santos bardzo zmęczony, nisko opuszczone ręce, daje odpocząć barkom. Mooocny high kick w wykonaniu The Carpentera! Odsunął się Brazylijczyk, ale Amerykanin postraszył obaleniem. I za chwilę mu się to udaje po kapitalnym wyniesieniu! Od razu zasypuje ciosami rywala Clay Guida! trochę krótkich młotków i łokci, próbuje rozbić gardę oponenta Amerykanin! Santos przetrwał jednak ciężkie chwile i zobaczymy drugą odsłonę.

Sprawdź!  Calvin Kattar nadal nie powrócił do treningów po 'wojnie' z Maxem Hollowayem

Runda 2

Clay Guida natychmiast dobiegł do przeciwnika, atakuje Leonardo Santosa! Zasypany ciosami Brazylijczyk z łatwością daje się podejść, łapie klincz Amerykanin i po chwili zajmuje plecy! Santos daje się sprowadzić, The Carpenter wyprowadza kolana na żebra, a zaraz zajmuje plecy I PODDAJE RYWALA! CLAY GUIDA PODDAJE 7-KROTNEGO MISTRZA JIU-JITSU!

Wynik: Clay Guida wygrywa przez poddanie w 2 rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.