UFC

(VIDEO) Przepiękna dźwignia na kolano kończy Claya Guidę! Claudio Puelles ponownie poddaje!

W co-main evencie gali UFC Vegas 52 w wadze lekkiej zobaczyliśmy starcie międzypokoleniowe! Weteran MMA Clay Guida spotkał się z młodszym o 14 lat Claudio Puellesem.

40-letni zawodnik MMA Clay Guida zadebiutował aż w 2003 roku. Dzisiejsza walka Amerykanin była jego 59. występem w zawodowej karierze! W ostatnim występie „The Carpenter” poddał w 2. rundzie wielokrotnego mistrza brazylijskiego jiu-jitsu, Leonardo Santosa. Amerykanin radzi sobie w kratkę w ostatnich starciach, jednak wciąż pozostaje groźnym rywalem, bez względu na wszystko.

Claudio Puelles do pojedynku na UFC Vegas 52 podchodził na serii 4 kolejnych wiktorii. Walczący pod pseudonimem „El Nino” Peruwiańczyk poddawał między innymi Felipe Silvę, jak i Chrisa Greutzemachera. Przegrywał dwukrotnie, raz przez decyzję, a raz przez TKO w drugiej rundzie w debiucie dla największej organizacji MMA. Cluadio Puelles otrzymał na UFC Vegas 52 szansę, by wzbić się w rankingach kategorii lekkiej.

Przebieg walki

Runda 1

Guida od razu wystrzelił strasząc prostymi na wyciągniętą rękę Peruwiańczyka. Dużo szachowania ze strony doświadczonego Amerykanina i poszedł on w nogi! Tam jednak Cluadio Puelles odwrócił sytuację na swoją korzyść i zapiął trójkąt nogami! Oplótł lewą rękę Claya Guidy, wyglądało to na Omoplatę, ale Carpenter skręcił się uciekając! Po chwili dał się złapać w balachę i trójkąt nogami, ale i z tej sytuacji się wykaraskał! Kapitalne umiejętności El Nino, ale też ogromne doświadczenie Amerykanina. Obszedł on leżącego przeciwnika, który cały czas mocno go trzymał. Zainkasował kilka ciosów, ale odwrócił się kapitalnie zakładając dźwignię na kolano! CLAY GUIDA NIEMAL NATYCHMIAST KLEPIE!

Oficjalny wynik: Claudio Puelles wygrywa przez poddanie (dźwignia na kolano) w 1. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.