UFC

(VIDEO) Chris Curtis znów kończy rywala! Znakomity występ „The Action Mana” po miesiącu przerwy!

Czas na starcie w wadze średniej! Kolejnym pojedynkiem karty głównej UFC Vegas 44 będzie walka Brendana Allena i Chrisa Curtisa.

Brendan Allen na UFC Vegas 44 stoczy już 3 pojedynek w tym roku w oktagonie. Co istotne, „All In” oba je wygrał najpierw poddając Karla Robersona pod koniec pierwszej rundy na UFC 261, a następnie pokonując w lipcu jednogłośną decyzją Punahele Soriano. Były to także pierwsze dwa zwycięstwa od czasu porażki przez TKO z Seanem Stricklandem w ubiegłym roku. Na 21 zawodowych pojedynków Allen wygrał 17, z czego aż 14-krotnie kończył rywali przed czasem.

Naprzeciw niego po niecałym miesiącu od wygranej przez KO na UFC 268 stanie Chris Curtis. Dla popularnego „The Action mana” starcie z Philem Hawesem było debiutem w największej federacji MMA na świecie. 34-letni Amerykanin wystąpił w 2018 roku w Dana White’s Tuesday Night Contender Series, ale TKO w 3 rundzie pojedynku nie zapewniło mu umowy. Chris Curtis stoczył już 35 walk w swojej zawodowej karierze MMA, z czego aż 15-krotnie kończył przeciwników za pomocą KO lub TKO.

Przebieg walki

Runda 1

Allen odważnie zaatakował high kickami i poszedł po obalenie! Z jaką łatwością podniósł Chrisa Curtisa, sprowadził i zaraz wskoczył mu za plecy! „The Action Man” jednak ucieka i starcie wraca na środek klatki. Curtis bardzo cierpliwie bez żadnego ruchu czeka na jakiś gest rywala i sam wyskakuje z kombinacją. Brendan Allen dobrze jednak wykorzystuje wzrost i pracuje lewym prostym, ale nisko trzyma ręce, jakby nie obawiał się ciężkich rąk Chrisa. Ten dobrze kontruje middle kicka „All Ina” prawym i lewym hakiem. Dobrze wyprowadza też prosty na tułów. Allen zaczyna odskakiwać od prostych „The Actiona Mana”, ale przy jego próbie high kicka obrywa mocnym ciosem. Ruszył zaraz po obalenie Brendan Allen, udaje się i natychmiast idzie po nogę rywala! Skrętówka jednak nie dochodzi do skutku i „All In” kończy rundę broniąc się przed ciosami z góry.

Sprawdź!  (VIDEO) Krzysztof Jotko odklepuje! Wygrana Brendana Allena już w 1. rundzie!

Runda 2

Brendan Allen zaczyna odsłonę od low kicków. Oponent podchodzi blisko z mocnymi kombinacjami, ale dobrze jest kontrowany. „All In” trafia i kopnięciami w tułów i prostymi, ale zaraz Curtis wykorzysuje błąd w ustawieniu przeciwnika! Allen próbuje się ratować, ale zaraz dostaje kombinacją po której zakołysało Allenem! Dociska rywala Chris Curtis, wyprowadza kolejne ciosy na siatce I KOŃCZY GO!

Wynik: Chris Curtis wygrywa przez TKO w 2 rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.