UFC

(VIDEO) Bestia z Francji przedłuża serię! Manon Fiorot pokazuje dlaczego trzeba zapamiętać jej nazwisko!

Starcie w żeńskiej dywizji muszej! Na UFC Vegas 40 zobaczymy francusko-brazylijskie starcie zawodniczek o niemal identycznych rekordach: Manon Fiorot vs. Mayra Bueno Silva!

Manon Fiorot już po raz trzeci wyjdzie do oktagonu UFC. Dotychczas Francuzka o pseudonimie „The Beast” stawała na wysokości zadania i udowadniała, że jej przydomek nie wziął się znikąd. Zarówno Victoria Leonardo, jak i Tabatha Ricci padały w drugiej rundzie. Obie fighterki wytrzymały tylko jedną rundę z Fiorot, dla której dzisiejsze starcie jest trzecim już w przeciągu ostatnich 10 miesięcy!

Mayra Bueno Silva tak, jak rywalka ma rekord 7-1, ale w porównaniu do Francuzki ma też jeden remis. „Sheetara” odniosła go w tym roku w starciu z Montaną De La Rosą. Wcześniej zdołała się podnieść po porażce jednogłośną decyzją sędziów w walce z Maryną Moroz i zwyciężyła przez poddanie z Marą Romero Borellą. Ogółem będzie to piąta walka Bueno Silvy dla UFC po wywalczeniu kontraktu przez Dana White’s Contender Series.

Przebieg walki

Runda 1

Fighterki od razu ruszyły na siebie z low kickami i kontrami z prostymi. Fiorot od razu ruszła też z kombinacją 1-2 i mocną prawą na Brazylijkę. Ta stara się odpowiedzieć mocnymi kopnięciami odpychając Francuzkę. The Beast jednak kapitalnie się zachowuje, kontruje side kickiem odpychającym Bueno Silvę, a potem dokłada po kilka prostych. Bardzo aktywna jest Manon Fiorot! Sheetara trzyma wysoką gardę i pokazuje, że ciosy rywalki nic jej nie robią, ale jednak nic nie robi. W końcu mocny middle kick, za chwilę próbuje niskiego kopnięcia, ale The Beast niczym prawdziwa bestia powala ją kopnięciem na korpus! Cały czas też Francuzka napiera na Brazylijkę, przy okazji dobrze unikając jej uderzeń. W końcu Mayra Bueno Silva ruszyła z dobrym wysokim kopnięciem! Trafiło jednak w gardę, ale po chwili niskie kopnięcie weszło już na nogę Fiorot. Ta jeszcze na 30 sekund przed końcem obala rywalkę! Musi jednak uważać, bo Sheetara szuka skrętówki! Nie mamy skończenia i zobaczymy drugą odsłonę!

Sprawdź!  Manon Fiorot niezachwycona wygraną: "Jestem rozczarowana, bo..."

Runda 2

Fiorot od razu rusza na Bueno Silvę, bardzo agresywne kombinacje! Brazylijka jednak odpowiada mocnym kopnięciem na korpus, The Beast w małych tarapatach! Zapięła Francuzka oponentkę w klinczu na klatce, ma chwilę na zebranie sił. Posyła przy okazji kolana na uda, aż w końcu sędzia wraca pojedynek na środek. Tam od razu obie zawodniczki rzucają się na siebie! Są to jednak wymiany cios za dwa, Fiorot jednak odzyskuje rytm i znów aktywnie szarżuje na Brazylijkę! Ta pokazuje, że nic jej wszystkie ciosy nie robią, jednak fakt jest taki, że przegrywa i tę odsłonę! The Beast napiera, a Bueno Silva chowa ręce niczym Conor McGregor na UFC 205! Manon Fiorot na zmianę trafia prostymi lub side kickami w Brazylijkę. Sheetara tylko trzyma gardę, próbuje od czasu do czasu jakiegoś uderzenia, ale Francuzka trafia zdecydowanie częściej i mocniej. Mocne uderzenie Bueno Silvy na koniec, ale i ta runda idzie na korzyć Fiorot.

Sprawdź!  (VIDEO) Duszenie Anakondą na otwarcie karty głównej! Nate Landwehr wygrywa po kompletnej dominacji!

Runda 3

Fiorot, a jakże dalej atakuje tym samym, sprawdzonym sposobem: dwa proste i side kick na tułów. Bueno Silva w końcu się aktywizuje i rusza z kopnięciami na korpus i głowę The Beast. Fiorot ruszyła z kombinacją, zapięła klincz i obaliła Brazylijkę! Sheetara po raz drugi na plecach, ale nie szuka poddania, a próbuje wstać. Fiorot dobrze wypracowuje sobie dominującą pozycję obijając mocne Bueno Silvę! Po chwili wstaje, a sędzia podnosi pojedynek. I z powrotem Manon Fiorot wybuchowo atakuje Sheetarę, która stara się prowokować rywalkę. To jedyne co jej wychodzi. Klincz na siatce, Francuzka z góry i mocno dociska przeciwniczkę. posyła kilka kolan, aż sędzia przerywa i wraca walkę na środek klatki. Bueno Silva podchodzi bliżej, bardzo skraca dystans, ale niestety jest za późno. Fiorot cały czas posyła skuteczne uderzenia i nimi kończymy ostatnią rundę!

Oficjalny werdykt: Mannon Fiorot wygrywa przez jednogłośną decyzję sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.