UFC

(VIDEO) Duszenie Anakondą na otwarcie karty głównej! Nate Landwehr wygrywa po kompletnej dominacji!

Weekend bez UFC to weekend nieudany! Największa federacja MMA ponownie nadaje z centrum Apex z galą UFC Vegas 40. Kartę główną otworzy starcie w kategorii piórkowej!

Nate Landwehr nie zaliczył udanego początku w UFC. Popularny „The Train” stoczył dopiero trzy pojedynki dla największej federacji MMA, ale przegrał aż dwa z nich. Co więcej, Oba skończyły się w pierwszej rundzie. Najpierw w debiucie został odprawiony kolanem przez Herberta Burnsa, a ostatnia Julian Erosa na UFC Fight Night 185 po niecałej minucie uśpił go latającym kolanem. Jedyną wygraną w UFC odniósł przez jednogłośną decyzję na UFC on ESPN 8, gdzie rywalem był Darren Elkins.

Przeciwnikiem Landwehra będzie faworyzowany przez bukmacherów Ludovit Klein. Słowak znany jako „Mr. Highlight” we wrześniu ubiegłego roku zadebiutował w UFC i udowodnił, skąd posiada taki, a nie inny przydomek. Następnie jednak przegrał jednogłośną decyzją z Michaelem Trizano na UFC on ESPN 24. Co ciekawe, wśród ostatnich trzech pojedynków Kleina znaleźć możemy również byłego reprezentanta UFC, Polaka, Łukasza Sajewskiego. „Mr Highlight.” odprawił go przez TKO już w pierwszej rundzie.

Przebieg walki

Runda 1

Klein od razu szybko ruszał rękoma, ale pierwszym uderzeniem było niskie kopnięcie. Landwehr odpowiedział wysokim, trafiając w gardę. Kolejne uderzenia z obu stron blokowane, aż w końcu Słowak rusza z mocnym prostym! The Train stara się postraszyć wysokimi kopnięciami. Klein odpowiada kopnięciem na korpus. Landwehr skraca dystans i mamy klincz na siatce, Amerykanin „z góry”. Mr. Highlight dobrze blokuje rywala, ale nie potrafi na dłużej zmienić pozycji. Przed rozerwaniem klinczu obrywa kilkoma tajskimi kolanami. Słowak stara się odbudować na kartach sędziowskich, ruszył z kombinacją kopnięcia na korpus i prostego, ale został zablokowany. The Train dobrze unika groźnych ciosów, ale obrywa middle kickami. Sam odpowiada front kickami na brzuch, rusza z ostrą kombinacją, mocna wymiana, kolana na głowę…! Ale syrena kończy odsłonę!

Sprawdź!  Błachowicz wściekł się na Pereirę! Mocny wpis Polaka po UFC 295: "Żałosne"

Runda 2

Landwehr rusza z prostymi od początku rundy, ale otrzymuje mocny high kick! Klein rusza na rywala, ale ten szybko ratuje się klinczem. Tam otrzymuje mocny łokieć od Mr. Highlighta. Posyła kolana na udo Kleina, a po rozerwaniu posyła prosty na szczękę. Słowak rusza zaraz z kombinacją! Landwehr jednak nie odstaje i też posyła mocną kombinację! Kolejny klincz i The Train dobrze popracował kolanami, a po chwili przeszedł do Anaconda choke! Mr. Highlight jednak się ratuje! Klein wciąż jednak w tarapatach przez klincz, ale ucieka z niego i zajmuje pozycję na środku klatki. Landwehr karze każdą chwilę nieaktywności rywala swoimi uderzeniami, mocne sierpy i kolana posyłane na Słowaka! Dobrze kontroluje przeciwnika i świetnie przytrzymuje go w tajskim klinczu, obijając do syreny.

Runda 3

Ludovit Klein musi skończyć ten pojedynek przed czasem, jeśli chce wygrać. Landwehr zdaje sobie z tego sprawę i wyczekuje go, kontrując prostym lub wysokim kopnięciem. Mr. Highlight trafia w końcu mocnym prawym prostym, a po skróceniu dystansu kolejne ciosy, jednak sam też otrzymuje mocne uderzenia. Próbował Słowak sprowadzenia, skończyło się jednak kolejną próbą duszenia w wykonaniu The Traina… KTÓRY KOŃCZY PRZECIWNIKA! A-LEŻ-DU-SZENIE!

Sprawdź!  Trener Aspen Ladd w ogniu krytyki za słowa w trakcie UFC Vegas 40! "To jest OBRAŻANIE, co za palant."

Oficjalny werdykt: Nate Landwehr wygrywa przez duszenie w 3. rundzie (2:22)!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.