Boks

(VIDEO) Artur Szpilka sprawdza się w roli trenera: „Wal chłopaków po ryju”

Artur Szpilka udostępnił na swoich social mediach nagranie, na którym trenuje z młodym pięściarzem i daje mu cenne lekcje.

Szpila niedawno powrócił na salę treningową. Pięściarz potrzebował krótkiej przerwy po ostatniej porażce. Na gali KBN 15 w Rzeszowie zmierzył się z Łukaszem Różańskim. Pięściarz z Wieliczki, zanim został ciężko znokautowany, kilkukrotnie wylądował na deskach.

Po porażce pojawiło się wiele komentarzy, że Szpilka powinien zakończyć sportową karierę, gdyż może się to dla niego źle skończyć. Pięściarz w wywiadzie dla Przeglądu Sportowe przyznał jednak, że nie wyobraża sobie życia bez boksu. Zdradził, że ma już plany na to, czym zajmie się na emeryturze:

Chciałbym rozmawiać o boksie, komentować go. Chociaż dzisiaj jestem w takim momencie życia, że sam nie wiem, co będzie, czuję, że chciałbym zostać przy boksie, pomagać dzieciakom. Mam nawet plan stworzenia swojego programu dla dzieci z domów dziecka, z patologii, z poprawczaków. Żeby boks ich stamtąd wyciągał, żeby dawał im jakieś możliwości – mówił Szpila.

Boks może być iskrą, która rozpali ogień. Pokaże, że można. I to nie tylko dzieciakom, które występowałyby w moim programie. Również tym, które będą oglądać go w telewizji, wysyłać SMS. Mam dobre relacje z Polsatem, kontakty z ośrodkami wychowawczymi. To byłby taki reality show. Jeździłbym po Polsce, sprawdzał te dzieciaki. Wygrany turnieju dostawałby stypendium – dodał.

Sprawdź!  Niesamowite pieniądze za błyskawiczną porażkę!

Szpilka miał już okazję potrenować z młodym pięściarzem. Najpierw dał podopiecznemu lekcję: „Trenuj i wal chłopaków po ryju”, po czym dodał, że jeśli boks nie sprawia mu przyjemności, powinien poszukać innego zajęcia, natomiast jeśli chce trenować tę dyscyplinę, musi robić jak najwięcej, żeby się rozwijać.

Źródło: Twitter

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.