Boks

Francis Ngannou w rankingu WBC! Bardzo wysokie miejsce byłego mistrza UFC

Francis Ngannou zadebiutował w rankingu WBC! Kameruńczyk po porażce z Tysonem Furym znalazł się na naprawdę wysokim miejscu.

Po blisko rocznej sadze pt. „Czy Ngannou przedłuży kontrakt z UFC?” ogłoszono, iż „The Predator” rozstał się z największą organizacją MMA na świecie. Wiadomym było, że oprócz kontynuacji kariery w mieszanych sztukach walki Kameruńczyk zadebiutuje też w bokserskim ringu.

To miało miejsce w październiku. Francis w Arabii Saudyjskiej skrzyżował rękawice z Tysonem Furym, a wielu kibiców, ekspertów i sportowców spodziewało się całkowitej deklasacji. Stało się jednak zupełnie inaczej – to Ngannou zaliczył pierwszy nokdaun, co samo w sobie było zaskoczeniem. Ostatecznie o wyniku zadecydowali sędziowie, a „Król Cyganów” zwyciężył niejednogłośną decyzją.

Rozochocony były mistrz UFC niemal od razu zaczął lobbować rewanż z Furym. Teoretycznie w 2024 roku miał zadebiutować pod sztandarem nowego pracodawcy, PFL. W praktyce jednak można spodziewać się kolejnej ringowej batalii „The Predatora”. Tym bardziej po najnowszym ogłoszeniu federacji World Boxing Council.

WBC opublikowało wpis, w którym poinformowano o oficjalnym umieszczeniu go w rankingu. Co więcej, Ngannou znalazł się na bardzo wysokim, 10. miejsu!

Sprawdź!  Promotor Wasilewski komentuje szokujące słowa Aleksandra Powietkina na temat wojny! "Propaganda jest posunięta do granic absurdu..."

Francis Ngannou wykonał fantastyczną pracę, posyłając na deski mistrza WBC. Rada gubernatorów zdecydowała się na umieszczenie go na 10. miejscu w rankingu wagi ciężkiej.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.