UFC

(VIDEO) Alonzo Menifield po raz pierwszy wygrywa na punkty! Jednogłośna decyzja na UFC 265.

Pojedynek w wadze półciężkiej! Weteran Ed Herman ma serię trzech wygranych. Młodszy rywal ma jedynie 2. porażki w karierze, a do tego żaden zwycięski pojedynek nie przebył pełnego dystansu!

Runda 1

Menifield zaczął od piekielnie mocnego kopnięcia na nogę! Herman przy próbie sierpa skontrował rywala, i po 30. sekundach ciężko wierzyć, że zobaczymy pełne 15 minut! „Atomic” rzuca kapitalne, mocne proste! Rywal, jak na weterana przystało, stara się wyczekać swojego momentu. Po 2. minutach jednak zdecydowanie wygrywa Menifield. Oberwał pojedynczymi ciosami, ale wiele też świetnie uniknął. Dobrze zasłania prawe oko i znów pracuje lewym prostym. na 1,5 minuty przed końcem mamy dobrą wymianę kopnięcie na nogę za kopnięcie na nogę i widać po Hermanie, że przeciwnik ma siłę! Pod koniec odsłony Herman ruszył z pojedynczymi kombinacjami, ale Alonzo dobrze kontruje. Po chwili mamy syrenę i fighterzy schodzą do narożnika.

Runda 2

Menifield dostał przypomnienie od trenera o niskich kopnięciach, zobaczymy czy wykorzysta je w tej odsłonie. Póki co wrócił do tego, co było skuteczne w pierwszych 5-ciu minutach – lewy prosty. Po chwili Herman zrobił to na co liczył i sprowadził przeciwnika! Atomic zdołał szybko wrócić na nogi i posłał potężną serię ciosów młotkowych! W STÓJCE! Pojedynek jednak trwa dalej, ale widać po starszym fighterze, że stracił trochę sił. Przewaga ciosów: 45-25 na korzyść młodszego zawodnika. Menifield zaczyna trafiać kombinacjami 1-2, lewy prosty i prawy sierp. Zwolnił jednak tempo i zbiera siły. Herman również nie pała się do zakończenia walki przed czasem. Na sekundę przed syreną kończącą spróbował trafić oponenta, ale sam oberwał mocnym kopnięciem na nogę, które ścięło go kompletnie!

Runda 3

Na nodze Eda Hermana pojawiła się duża opuchlizna, ale sędzia nie kończy pojedynku. Już na początku 3. odsłony Menifield znów wyciął weterana i spuścił salwę uderzeń na jego głowę! Bez możliwości skończenia walki postanowił podnieść się na nogi. Tu Atomic ma na pewno większe szanse, biorąc pod uwagę stan nogi Hermana. Menifield spokojnie krąży przed przeciwnikiem wyczekując „tego jednego ciosu”, ale trybunom specjalnie się to nie podoba. Trafił Eda wysokim kopnięciem, ale znów wróciliśmy do chłodnej kalkulacji. Herman ewidentnie ma problemy z poruszaniem się, ale potrafił trafić młodszego fightera, gdy ten skrócił dystans. Menifield próbuje znów uaktywnić swoje proste, ale nie wyglądają one na ciosy kończące. Sam przy tym obrywa mocnymi hakami! Pojedynek jednak kończy się pełnym na pełnym dystansie!

Sprawdź!  Dana White ostro odpowiada menedżerowi Ngannou!: "G*wno prawda!"

Oficjalny werdykt: Alonzo Menifield wygrywa przez jednogłośną decyzję!