UFC

Valentina Shevchenko wygrywa po niezwykle trudnym pojedynku!

Pierwsza z najważniejszych walk wieczoru UFC 275 była potyczką o pas mistrzowski wagi muszej. Valentina Shevchenko broniła tytułu przeciwko groźnej Brazylijce, Taili Santos.

Urodzona w Kirgistanie Valentina Shevchenko pozostaje niepokonana od czasu powrotu do wagi muszej. Popularna „Bullet” w 2018 roku zdobyła tytuł mistrzowski pokonując Joannę Jędrzejczyk i od tamtej pory zaliczyła sześć udanych obron. W ostatniej, na UFC 266 kompletnie rozbiła Lauren Murphy, kończąc ją przez TKO w 4. rundzie. Wiele mówiło się o trylogii z Amandą Nunes, jednak wobec utraty pasa przez Brazylijkę ciężko powiedzieć, co czeka Shevchenko po walce na UFC 275.

W Singapurze „Bullet” mierzyła się z rodaczką „Lwicy”, Tailą Santos. 28-letnia fighterka przegrała w debiucie dla największej federacji MMA, choć była to niejednogłośna decyzja. Od tamtej pory Santos nie ma sobie równych i w 4. kolejnych pojedynkach pokonywała oponentki. Ostatnią walką przed UFC 275 było starcie z Joanne Wood, które Brazylijka wygrała przez duszenie jeszcze w 1. rundzie.

Shevchenko vs. Santos – relacja

Runda 1

Shevchenko od razu zaatakowała low kickami. Stateczny początek w wykonaniu mistrzyni, próba superman punchu i seria w kontrze na atakującą Tailę Santos. Cierpliwa Valentina Shevchenko obserwuje rywalkę. Brazylijka trafia lekkim low kickiem. Taila Santos rusza z szarżą, ale przestrzeliła i dała się złapać w mocnym klinczu na siatce. Pojedyncze kolana championki, Brazylijka próbuje uwolnić się z uchwytu. Atak barkiem ze strony Shevchenko i nie udaje się obalić rywalki, tymczasem to Santos sprowadza! Od razu zajmuje plecy mistrzyni i szuka duszenia zza pleców! Bullet stara się wyłączyć prawą rękę pretendentki, która szuka cały czas naciskówki. Shevchenko trafia Brazylijkę w twarz, cały czas jednak jest w opałach. Santos zapina jeszcze duszenie w ostatniej sekundzie, ale ma za mało czasu na skończenie.

Sprawdź!  Ciryl Gane faulował? Były mistrz UFC atakuje Francuza i nawiązuje do swojej porażki! "Znów to zrobił!"

Runda 2

Ponownie cierpliwie rozpoczyna Bullet, ale atakuje kombinacją i szuka obrotowego kopnięcia. W końcu trafia mocnym lewym, ale zaraz ląduje w klinczu na siatce. Mądrze zachowała się Santos odwracając się i to ona dociska championkę do siatki. Wyhaczyła w końcu nogę Shevchenko i sprowadza ją na matę! Mistrzyni szuka pojedynczych uderzeń, szuka sposobu na punktowanie z pleców. Przekłada nogę mistrzyni i szuka Gogoplaty! Ucieka jednak Santos i cały czas jest z góry. Valentina trafia kilka razy w ucho, dokłada też łokcie. Sędzia w końcu podnosi walkę do stójki. Championka nie trafia lewym, ale dobrze wychodzi jej kopnięcie na korpus. Sprowadza Shevchenko Brazylijkę rzutem przez biodro, jednak Taila Santos dobrze się skręca i ląduje z góry! Ponownie Bullet atakuje otwartą dłonią boki głowy pretendentki.

Runda 3

Pretendentka zapomniała ochraniacza na zęby, co skutkowała kilkusekundową przerwą. Shevchenko dobrze kontruje szarżę Santos, trafia też niezłym kopnięciem na żebra. Mocny lewy okrężny z jej strony. Taila Santos unika kolejnego middle kicku. Dobry Low kick ze strony mistrzyni, a zaraz łapie Brazylijkę w klinczu, z którego obala. Na nic się to nie zdaje i walka wraca do stójki. Dobre kopnięcia Santos. Championka odpowiada mieszając kopnięcia na nogę z ciosami na głowę. Santos podchodzi blisko i fighterki ponownie lądują w klinczu na siatce. Z góry jednak pretendentka. Mistrzyni dobrze trafia kolanami i ciosami na głowę, ale Taila Santos znów ją obala i wskakuje za plecy! Szuka szyi Shevcheko i zapina naciskówkę! Championa stara się ratować ściągając rękę Brazylijki i udaje jej się to! Santos jednak jak nie z jednej, to próbuje z drugiej strony. Ponownie Shevchenko atakuje trafiając oponentkę w głowę. Valentina Shevchenko nie może być jednak zadowolona z dotychczasowego występu.

Sprawdź!  Kamaru Usman uważa, że Conor McGregor się skończył! "Jak niby miałby zostać mistrzem?"

Runda 4

Shevchenko od razu atakuje low kickiem i lewym sierpem na naruszone oko Brazylijki. Niezy middle kick w wykonaniu Santos. Shevhcenko trafia high kickiem, ale w kontrze oberwała głową. Kolejny niezły low kick od Shevchenko. I kolejna dobra kombinacja championki. Ewidentnie zyskuje pole Bullet, ale dostaje też niezłą kontrę. Celuje w zamykające się prawe oko pretendentki Valentina, wyprowadza też prawy prosty. Świetna kombinacja Bullet, poszły kopnięcia i ciosy na głowę. Próbuje Santos front kicku, jednak daleki jest on od sukcesu, a przy kolejnej próbie trafia ją w kontrze Shevchenko. Podchodzi blisko mistrzyni, ale przestrzeliła z kombinacją. Taila Santos unika sierpa i obala jeszcze championkę na koniec rundy.

Runda 5

Santos sprawdzona zostaje przez lekarza, który jednak dopuszcza ją do ostatniej rundy. Shevchenko rusza z kombinacjami i trafia rywalkę prostym. Ponownie podchodzi Valentina, trafia kilkoma ciosami, ale fighterki znów lądują w klinczu. Obala Bullet, ale Brazylijka znów odwraca sytuację! Taila Santos zajmuje plecy, a mistrzyni skręca się i zrzuca rywalkę. Shevchenko trafia kopnięciem, a zaraz wyprowadza celne lewy i prawy. I ruszyła ponownie po skutecznie obalenie Shevchenko! Szuka dogodnej pozycji i broni się przed skręcającą się Santos. Lecą pojedyncze ciosy z obu stron, obija żebra Brazylijki championka. Położyła prawy bark na szyi Santos jakby szykowała się do trójkąta rękoma, jednak nie ma na to szans.

Sprawdź!  (VIDEO) Kolejne potężne KO! Nathan Maness zwycięża, choć prawie przegrał 1. rundę!

Oficjalny wynik: Valentina Shevchenko wygrywa niejednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.