UFC

(VIDEO) Duszenie w 1 rundzie! Taila Santos znokdaunowała, a następnie udusiła Joanne Wood!

Starcie w żeńskiej dywizji piórkowej. Joanne Wood, która w trakcie obozu wzięła ślub podejmie na UFC Vegas 43 Tailę Santos.

Joanne Wood to fighterka znana od dawna każdemu śledzącemu żeńskie MMA. Szkotka zawsze przykuwa uwagę na konferencjach prasowych ze względu na swój akcent, jednak w oktagonie radzi sobie różnie. „JoJo” potrafiła skończyć przed czasem Valerie Letourneau, czy wygrać na punkty z Ariane Lipski bądź Jessiką Eye, ale często te wygrane przeplatane są porażkami. Joanne Wood co prawda nie zaliczyła dwóch L-ek z rzędu od 2017 roku, ale też nie potrafi zaliczyć dwóch kolejnych wiktorii.

Taila Santos ma zdecydowanie więcej argumentów. Brazylijka dostała się do UFC poprzez Dana White’s Tuesday Night Contender Series jeszcze w 2018 roku. W debiucie dla największej organizacji MMA musiała jednak uznać wyższość Mary Romero Borelli, co swoją drogą było jej pierwszą porażką w zawodowym MMA. Od tamtej pory jednak dominuje nad oponentkami i ma serię 3 wiktorii z rzędu.

Przebieg walki

Runda 1

Joanne Wood zaczęła od ataków rodem ze swojej płaszczyzny, czyli kickboxingu. Mocniej jednak ruszyła Taila Santos z prostymi, czym bardzo pogroziła Szkotce. Ta uruchomiła kombinacje rękoma, czym zmusiła rywalkę do wyższej gardy. JoJo pracuje lewym prostym, ale Brazylijka dobrze kontruje podchodząc bliżej. Szkotka jednak nieźle unika bliskiego spotkania, gdzie miała by duże problemy z sukcesem. Joanne Wood zdecydowanie może się podobać w tym pojedynku, trafia oponentkę raz za razem. Musi jednak uważać i otrzymuje mocny prawy od Santos! Poszła od razu w klincz JoJo i zdaje się uratowała przed końcem, ale ponownie poszła Taila Santos po głowę rywalki, na deski poszła Wood! Brazylijka zamiast zasypać ciosami ruszyła za plecy Szkotki, by ją udusić! Joanne Wood w tarapatach, próbuje się obronić, ale ostatecznie musi odklepać!

Sprawdź!  Gamrot vs. Oliveira już niebawem?! Polak ponowił wyzwanie byłego mistrza UFC!

Oficjalny werdykt: Taila Santos wygrywa przez duszenie zza pleców w 1. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.